Анну Підвербну - 12-річну доньку найстаршої породіллі України викликають до суду. Новозаводський суд Чернігова нині розглядає два адмінпротоколи щодо її матері Валентини підвербної за домашнє насильство та неналежне виховання неповнолітньої доньки. Пів року тому у суді вже був подібний протокол, тоді його закрили, йдеться  в ТСН. 

Правоохоронці закидають 78-річній жінці, що вона ображає свою доньку-підлітка - нецензурно лається на неї та акцентує увагу на косоокості дівчинки. А мама не може змиритися, що у неї забрали дитину. “Я її люблю, все купую найкраще, Я її люблю, вона ще маленька - 12 лет, вона маленька . Я її поцілую, ліпше за мене ніхто її не любитиме”, - говорить жінка.  

Уже місяць, як вони живуть не разом. Дівчинка сама попросила допомоги через соцмережі. Написала, що мама доводить її до самогубства, не дає митися, прати білизну, а ще піднімає на неї руки. “Ми зафіксували той факт, що мати дійсно висловлювалась до доньки нецензурними словами, мова про фізичне насильство не йдеться. Були словесні образи про її вади з очима, про косоокість, вона наполягала на тому , що не потрібно робити операцію. Говорить, що в неї грошей немає і що люди з вадами зору, до них буде більше жалості і більше допомоги”, - розповідає начальниця відділу ГУ НП  Чернігівської області Оксана Огненко.

Доньку найстаршої мами України викликають до суду, але навіть її свідчення не позбавлять жінку батьківських прав

Соціальні працівники із поліцейськими тоді забрали дівчинку від матері, її негайно перевезли до лікарні. Слідів насильства на тілі дитини медики не виявили. Впродовж минулого місяця мама і дочка бачилися постійно. Жінка каже, носить до лікарні продукти на прохання самої ж дитини.

Відтоді, як Анна живе окремо від мами, небайдужі люди зібрали гроші, щоб зробити їй операцію на очах. Подарували і планшет. Про свої ж стосунки з мамою дівчинка розповідає у соцмережах. “Ну, за мамою я не сумую, якщо чесно, я вам кажу, чесно зізнаюся, боюся, що мама виграє, її виправдають, мені знову доведеться повернуться туди, звідки я хотіла втекти все своє життя”, - каже дівчинка.

У суді Валентина Підвербна твердить, донькою нібито маніпулює одна її знайома, котра свого часу допомагаю родині. Її адвокат наполягає, на відео з поліцейського реєстратора Анна сама зізнається, що писала у соцмережах під чужим впливом. “Ми от заслухаємо її у суді і вона скаже, хто її, може, вона сама, а може і не сама. На відео вона говорила, що пост складала не сама… Пост про самогубство, перший пост”, - каже адвокат Андрій Котенок.

Дівчинка зростала під гіперопікою літньої мами, кажуть сусіди. Вона досі водить її до школи і чекає до закінчення уроків. Мама не дозволяла спілкуватися з дітьми, а ще змушувала жебракувати. 

Директорка школи додає, Анна ніколи не скаржилася. Хоча педагог знає, що вони з мамою спілкуються на підвищених тонах та з лайкою. Та прохання дитини про допомогу стало у школі несподіванкою. “Про те, що відбувається вдома, вона жалілася, як вони спілкуються, і адміністрація школи, і вчителі, ми помічали, що є ненормативна лексика, на жаль, присутні у спілкуванні між собою між Анею і мамою”, - розповідає директорка школи №35 Наталя Іваницька.

Водночас, вже у суді з’ясовується, що під час складання протоколу поліцейські припустилися помилок, а думку дитини не вислухали. Тому вирішили запросити дівчинку на засідання, щоби вислухати її думку.  

Незалежно від того, як складено поліцейський протокол, суд все одно має дослідити чи було правопорушення з боку матері чи ні. Але про позбавлення батьківських прав поки не йдеться. 

Читайте також:

"Жодної кісточки на його обличчі живої немає": медики Дніпра рятують ДСНСівця, який потрапив під ракетний удар

Захист України в повітрі зміцнів від 12% до майже 90% - експерт

«Просуваємось щоденно, ціна висока, а вагнерівці вже мріють втекти»: військовий про головне з Бахмутського напрямку

Джерело