У Львівському муніципальному центрі презентували виставку “Памфірова Маланка. Кінолабораторія”. Там експонуються маски, костюми, декорації, розкадровки та ескізи українського фільму "Памфір", що вийшов нещодавно в прокат. Про це Суспільному розповів куратор виставки Олексій Ананов.

Експонати — костюми та інші речі зі зйомок стрічки "Памфір" режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. На відкритті куратор виставки провів екскурсію. Там можна побачити, як створювали маски, які були на акторах і процес підготовки до зйомок.

"Розкадровки фільму — це те, як народжується, як все починається. Саме це Дмитро з Ольгою (концепт-художницею фільму) робили перше і він дозволив нам використати тільки ті сцени, що увійшли в "тизер", — каже куратор виставки Олексій Ананов.

“Памфірова Маланка. Кінолабораторія”: у Львові експонують костюми та декорації з фільму

Експозиція доповнена аудіоефектами і мультимедійною частиною.

"Дмитро Сухолиткий-Собчук дав для експозиції дві сцени, що зняв, але вирізав з фільму, їх немає у фінальному монтажі. Вони навіть суттєво би міняли історію, сюжет фільму. У нас є, це унікальна історія, коли режисер показав репетицію однієї із сцен", — говорить куратор виставки Олексій Ананов.

Раніше виставку можна було оглянути в Києві в національному центрі "Український дім". У Львові для виставки відкрили приміщення резиденцій мистецького центру.

"Це ексклюзивна можливість прийти всім, хто хоче. Взагалі, це приміщення в нас більше закритого типу, тут відбуваються події за запитом", — каже директорка муніципального мистецького центру Ляна Мицько.

Головний герой фільму на прізвисько Памфір, в минулому — контрабандист. Він повернувся із заробітків до рідного села напередодні дійства Маланки. Прем’єра фільму відбулась у Каннах в травні 2022 року.

"Наразі фільм вже відібрали і показали у більш ніж 60 фестивалях. Окрім Канн він був ще у трьох кінофестивалях класу "А": Роттердам, Карлові Вари та Каїр. У Каїрі він отримав головну нагороду кінофестивалю і проданий зараз у більш ніж 20 країн", —розповідає продюсерка фільму "Памфір" Олександра Костіна.

Команда стрічки вже отримала результати першого прокатного вікенду. Покази відвідали майже 16 тисяч глядачів і зібрали майже 2,5 мільйони гривень. Фільм ще є у прокаті в українських кінотеатрах. Виставку можна оглянути впродовж двох тижнів.

Читайте також

"Пасли худобу, ходили на завод, жили в горах". Як знімали фільм Памфір — інтерв'ю з режисером Сухолитким-Собчуком

Джерело