28 березня у конференц-залі Івано-Франківської торгово-промислової палати відбувся круглий стіл, спрямований на розвиток комунікації між релокованим бізнесом та місцевими владою та громадами.

Про це йдеться на сторінці Палати.

В круглому столі, який відбувся у форматі відкритого діалогу, окрім представників релокованих підприємств, взяли участь депутати місцевих рад, представники обласної та місцевої влади, служби зайнятості, податкової служби, експерти.

На Прикарпатті для випускників профучилищ хочуть організувати навчальні курси

Заходу передувало онлайн-опитування, в якому представники релокованого бізнесу розповіли про свої проблеми.

В круглому столі взяли участь представники релокованих підприємств в галузях приладобудування та машинобудування, виробництва харчів та легкої промисловості, приватних дитячих садків та торгівлі, юридичних і психологічних послуг та інші.

Серед багатьох проблем учасники виділили три загальних головних:

  • проблеми з площами під виробництва;
  • блокування податкових накладних;
  • відсутність кваліфікованих працівників.

Керівник одного з приладобудівних підприємств, яке релокувалося з Харкова, розповів:

«Блокування податкових відшкодувань – це жах, ми на межі життя і смерті. Нам ніколи раніше за всі роки роботи не блокували податкові накладні, а з жовтня нам заблокували всі податкові накладні. Ми вкладаємо кошти, закупляємо сировину, платимо зарплати, кошти на податковому рахунку є, але вони заблоковані. Це не лише проблема релокованих підприємств, а й всіх. В релокованих можливо це більш загострена проблема, вони більш обмежені в ресурсах і діях».

Щодо питання оренди площ для виробництв учасники круглого столу запропонували місцевим владам провести аудит площ, зокрема тих, які є в комунальній власності, щоб всі, хто їх потребує, змогли ними скористатися.

Проблема кваліфікованих кадрів.

Підприємець з Харкова Вікторія Іванова розповіла, що багато випускників професійних училищ, які випускають швей, вже на старших курсах мають контракти і запрошення від закордонних фірм. Крім того, вони не завжди готові одразу ж приступити до роботи, оскільки не навчені працювати на сучасному обладнанні.

В зв’язку з цим вже під час обговорення виникла ідея створити за грантові кошти від служби зайнятості (про такі та інші грантові програми, розповіла заступниця Івано-Франківського обласного центру зайнятості Ольга Шевчук) кількамісячні професійні навчальні курси з різних спеціальностей.

І це лише кілька з багатьох прикладів, що засвідчили ефективність круглого столу.

Після завершення круглого столу підприємці мали можливість індивідуально поставити питання та поспілкуватися з представниками влади та експертами.

Проєкт з підтримки релокованого бізнесу реалізується Івано-Франківською ТПП за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE).

На Прикарпатті для випускників профучилищ хочуть організувати навчальні курси На Прикарпатті для випускників профучилищ хочуть організувати навчальні курси На Прикарпатті для випускників профучилищ хочуть організувати навчальні курси На Прикарпатті для випускників профучилищ хочуть організувати навчальні курси На Прикарпатті для випускників профучилищ хочуть організувати навчальні курси

Джерело