Було також утворено монастирі у Дрогобицько-Самбірській та Чернігівській єпархіях

28 березня на засідання Священного Синоду ПЦУ було утворено у складі Тернопільської єпархії ПЦУ релігійну організацію "Почаївська Свято-Успенська Лавра". Про це повідомляє пресслужба ПЦУ.

Хоча сама Лавра наразі зайнята УПЦ московського патріархату.

ПЦУ засновує монастир у Почаївській Лаврі, де зараз перебуває УПЦ мп

"У складі Тернопільської єпархії Православної Церкви України було утворено релігійну організацію "Почаївська Свято-Успенська Лавра Тернопільської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)", – йдеться в повідомленні.

Було також утворено монастирі у Дрогобицько-Самбірській та Чернігівській єпархіях.

Крім того, Священний Синод закликав братію московського патріархату, які вже 29 березня мають покинути Києво-Печерську Лавру, до єднання в лоні УПЦ на канонічних засадах, визначених рішеннями Об'єднавчого Собору 15 грудня 2018 р. і Томосом про автокефалію.

ПЦУ також звернулася до держави з проханням надати приміщення чоловічого монарстиря Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври для потреб Української церкви, оскільки проросійська церква звідти йде.

"Підтримуючи державне рішення припинити дію договору, за яким структури Московського Патріархату в Україні дотепер користувалися частиною комплексу Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, водночас Синод вважає за необхідне підкреслити важливість збереження в Лаврі чернечого життя та неперервності звершення богослужінь. У зв'язку з цим було підтверджено раніше спрямовані до Української держави прохання надати для чернечого життя, богослужбової та іншої релігійної діяльності релігійної організації "Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви (Православної Церкви України)" приміщення на території комплексу Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври", – йдеться в повідомленні.

Дивіться відео за темою: ЗМІНИ В ЦЕРКОВНОМУ КАЛЕНДАРІ УГКЦ – коли ж наважиться ПЦУ

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело