Натомість атлетів з цих країн рекомендували допустити до міжнародних змагань у нейтральному статусі.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) не прийняв остаточне рішення щодо участі атлетів з Росії та Білорусі у Олімпійських іграх 2024-го та 2026 років. Про це повідомила пресслужба комітету.

З початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну МОК рекомендував міжнародним федераціям відсторонити російських та білоруських спортсменів. Однак у січні 2023 року комітет заявив про ймовірний допуск атлетів з цих країн у нейтральному статусі.

На засіданні Виконавчого комітету МОК, яке відбулось у вівторок, 28 березня, організація прийняла рішення рекомендувати міжнародним федераціям допустити спортсменів з Росії та Білорусі у нейтральному статусі.

Читайте також: МОК рекомендував повернути атлетів з Росії та Білорусі до міжнародних змагань у статусі нейтральних

Нова директива Міжнародного олімпійського комітету щодо російських та білоруських атлетів не стосується їхньої участі у Олімпійських іграх у Парижі (2024) та Мілані (2026). Рішення стосовно допуску відсторонених раніше спортсменів Виконком МОК прийме у "відповідний час та на власний розсуд".

"Виконком МОК підтвердив, що нові рекомендації не стосуються участі спортсменів та допоміжного персоналу з російським або білоруським паспортом в Олімпійських іграх у Парижі 2024 року та у Мілані та Кортіні 2026 року. МОК прийме це рішення у відповідний момент, на власний розсуд та без прив'язки до результатів попередніх олімпійських кваліфікаційних змагань".

"Протягом усього періоду застосування міжнародними федераціями умов нейтральності, МОК буде уважно стежити за повним виконанням цих рекомендацій усіма сторонами. Результати цього моніторингу будуть важливим фактором у прийнятті МОК рішення щодо участі спортсменів з російським або білоруським паспортом в Олімпійських іграх у Парижі 2024 року та зимових Олімпійських іграх у Мілані-Кортіна 2026 року", - йдеться у заяві МОК.

Що відомо про спортивні санкції проти Росії Від початку вторгнення російського гімнаста Івана Куляка, що прийшов на церемонію нагородження з літерою "Z" на формі, відсторонили від змагань на один рік. У липні 2022 року російського кіберспортсмена, що намалював на віртуальній карті літеру "Z", не пустили на змагання до США. У січні готовність прийняти спортсменів з Росії та Білорусі на своїх континентальних змаганнях висловили в Олімпійському комітеті Азії. Зокрема, йдеться про їхню можливу участь в прийдешніх Азійських іграх вже цього року. Навесні рішення про повернення росіян та білорусів до змагань ухвалили в Міжнародній федерації фехтування, що відкриває для них двері до участі у відборі до Олімпійських ігор 2024 року в Парижі.

Джерело