Українці з тяжким фінансовим становищем мають право на допомогу для оплати комунальних послуг – житлову субсидію. Втім, не завжди всі бажаючі можуть її отримати, оскільки існує низка факторів, за яких відмовляють у допомозі. Кому у 2023 році можуть відмовити у субсидії, пишуть vikna.

Субсидія призначається за низкою критеріїв, введених для того, щоб допомогу не отримували достатньо забезпечені громадяни, які спроможні самостійно сплатити за комуналку. 

Кому відмовлять у субсидії в 2023 році: частина українців може залишитися без допомоги

Кому відмовлять у субсидії в 2023 році: частина українців може залишитися без допомоги

Так, у призначенні субсидії можуть відмовити з цілої низки причин, ось одні з основних: 

  • Якщо хоча б один із дорослих членів сім'ї не працює офіційно або не навчається;
  • якщо офіційна зарплата хоча б одного члена домогосподарства нижча за мінімальну;
  • якщо претендент на допомогу не платив за комуналку від трьох місяців та довше;
  • якщо квартира площею понад 130 кв. м або житловий будинок – понад 230 кв. м (не стосується дитячих будинків, багатодітних сімей).

Кому відмовлять у субсидії в 2023 році: частина українців може залишитися без допомоги

Крім того, у призначенні субсидії можуть відмовити, якщо претендент на виплати має автомобіль, якому не більше 5 років або має більш ніж дві машини віком до 15 років. Допоможуть відмовить, якщо претендент не платить аліменти більше 3 місяців або здійснив покупку на суму понад 50 тисяч гривень. 

Також наш портал інформував, що  березнева індексація встановила нові показники для пенсіонерів: нараховувати менше 8 000 грн не мають права.

Крім того, ми писали,  хто з українців може вийти на заслужений відпочинок раніше 60 років: цим категоріям належить дострокова пенсія.

Джерело