Станом на 28 березня в Івано-Франківській громаді на "Бюджет участі" подалися 44 проєкти. Про це Суспільному повідомила координаторка програми Христина Гнатів. З її слів, найбільше проєктів зареєстрували у категорії "Освіта".

Івано-Франківський ліцей № 15 на "Бюджет участі" подав ідею — встановити сонячну електростанцію на даху школи. Зі слів директора навчального закладу Василя Бойчука, це дозволить заощадити електроенергію та проводити уроки й тоді, коли вимикатимуть світло.

"Наступний крок — ми б хотіли повністю поміняти все освітлення в ліцеї. Поєднати нашу сонячну електростанцію на даху із заміною світильників — ми б значно зекономили гроші. За цим — майбутнє, однозначно", — каже Василь Бойчук.

Від сонячної електростанції до укриття. Що відомо про проєкти

Авторкою проєкту "Сонячна електростанція — майбутнє ліцею" є заступниця директора Галина Галуга. Вона каже: перед тим, як брати участь у грантовій програмі, до школи запросили спеціалістів. Вартість проєкту становить майже пів мільйона гривень, розповідає Галина Галуга. Цих грошей вистачить, щоб встановити сонячні панелі на даху корпусу, в якому зараз навчаються учні 5-11 класів.

"Коли вони прийшли й побачили, то дуже здивувалися, що ліцей збудований так, що з трьох боків — сонячна сторона. Тоді ми склали кошторис. Панелі на даху плануємо встановити спершу на корпус А. Там поміститься 32 панелі", — пояснює Галина Галуга.

У ліцеї № 10 Івано-Франківська планують за грантові гроші модернізувати укриття. Директор навчального закладу Руслан Куриндаш говорить: під час повномасштабної війни бомбосховище розмістили у коридорі школи, оскільки підвальне приміщення не придатне до таких умов. На реалізацію проєкту потрібно 300 тис. грн.

"Хотілося б зробити стіни більш сучасними. Замість цих сидінь купити інші — зручніші, тому що тривога, на жаль, є досить довгою. Поставити телевізор, щоб можна було дивитися цікаві програми, перебуваючи тут. Під укриття ще зроблені навчальні кабінети. У них хотілося б поміняти підлогу, тому що в цих приміщеннях під час тривоги перебувають діти початкової школи", — каже директор навчального закладу Руслан Куриндаш.

Прийматимуть заявки на "Бюджет участі" до 30 березня. Голосуватимуть за кращі ініціативи з 18 квітня до 2 травня, говорить координаторка програми Христина Гнатів. З її слів, всього на фінансування подалися 44 проєкти. Найбільше зареєстрували учасників у категорії "Освіта" — 19, а найменше — "Озеленення міста" та "Благоустрій малих вулиць" — по одній ініціативі.

"Можливо, тому що війна. Можливо, це якось впливає, що людям зараз не до озеленення. Якщо і хочуть щось зробити, то більш буденне. Наприклад, поставити доріжку, замінити систему опалення в школах. Я думаю, що цього року трішки буде боротьба за перемогу. Не така запекла, як у минулі роки. Бо поданих 200 проєктів ми точно не будемо мати. Але гадаю, що понад 100, можливо, ще зможемо отримати", — каже Христина Гнатів.

З її слів, віддати голос за проєкти можна буде у центрах надання адмінпослуг Івано-Франківської громади або ж онлайн на сайті "Бюджету участі".

У 2023 році з міського бюджету спрямували 25,5 млн грн. З них 8 млн — на освіту, 12 млн — на дороги, 1,5 млн — на "зелені" проєкти й майже 4 млн – на інші ініціативи.

Читайте також В Івано-Франківській громаді профінансували 18 проєктів у межах "Бюджету участі" Усі проєкти "Бюджету участі" в Івано-Франківську проходитимуть через тендер У Франківську подали перші заяви для "Бюджету участі 2021" У березні у Франківську починають прийом проєктів на "Бюджет участі"

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело