Понад п'ять тисяч банок тушкованки з кашею та м'ясом приготував і відправив на передову воїнам ЗСУ колектив одного з ліцеїв Житомира. Готувати тушкованку запропонував охоронець ліцею – п'ятдесятип'ятирічний Віталій Пашківський.

З перших днів повномасштабного вторгнення чоловік пішов до військкомату, щоб стати добровольцем. Проте за станом здоров'я йому відмовили. Тоді і виникла ідея готувати тушкованку. Але, каже Віталій, не вистачало банок.

"Я звернувся до завгоспа, до працівників цього ліцею, який раніше був гімназією, що є проблема в банках. З цього все і почалося більш масово. Те, що одна людина може зібрати – це одне, а те, що колектив – це зовсім інше", – розповідає Віталій Пашківський.

Колектив ліцею Житомира готує тушкованку для ЗСУ: понад п'ять тисяч банок із кашею та м'ясом вже відправили на передову

"Ми загорілися цією ідеєю, – каже заступниця директорки житомирського ліцею Наталія Дзядевич. – Ми вирішили, що наш колектив не може стояти осторонь і ми всіма силами підтримали. Ми зносили банки, крупи, приносили гроші для закупівлі м'яса і відтоді це стало справою нашого ліцею. Ця справа знайшла розголос серед мешканців мікрорайону. І було таке, що порожні баночки та крупи приносили з сусідніх будинків".

Наталія Дзядевич каже, що гроші для приготування тушкованки допомагають збирати й учні. Вони влаштовують благодійні акції, на яких продають виготовлені власноруч солодощі.

"Провели нещодавно благодійний ярмарок, під час якого зібрали понад 14 тисяч гривень", – повідомила Наталія Дзядевич.

Віталій Пашківський додав, що тушкованку виготовляють за стандартним рецептом. Вона може зберігатися без холодильника цілий рік.

"Якщо в магазині така тушкованка коштує приблизно 60 гривень, то у нас її собівартість – близько 30 гривень", – каже Віталій Пашківський.

Медична сестра ліцею Ірина Шарненкова на кожну баночку чіпляє наклейку. Вона говорить, що написи придумали діти.

"Після війни чекаємо на гостину", "Чекаємо на тебе і віримо в перемогу", "Слава Україні!" – написали діти, – каже Ірина Шарненкова. – І ще така: "Повернете баночку" з посмішкою, щоб хлопці поверталися додому".

Ще по темі В Житомирі діти з синдромом Дауна готували солодощі для продажу на благодійному ярмарку в підтримку ЗСУ. Продавали і купували солодощі: у Житомирському ліцеї № 28 провели благодійний ярмарок, аби зібрати кошти для ЗСУ. Кілька сотень листів підтримки, малюнки і солодощі передали вихованці дитсадків Житомира пораненим військовослужбовцям. Діти для ЗСУ: як з початку повномасштабної війни діти Житомирщини допомагають військовим. Понад 150 окопних свічок виготовили та відправили на передову учні Чуднівського ліцею на Житомирщині.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

Джерело