У Чернівецькій обласній раді двоє депутатів склали повноваження – це Олексій Грушко від фракції "Слуга народу" та Оксана Пантелеймонова від фракції "Батьківщина". Рішення підтримали депутати на черговій сесії 28 березня.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного з сесійної зали.

Раніше у коментарі Суспільному Грушко розповів, що його рішення не має політичної мотивації, а повноваження складає, щоб зберегти можливість курувати гуманітарні проєкти "Агенції регіонального розвитку Чернівецької області", де є директором.

Двоє депутатів Чернівецької облради склали повноваження: що відомо

"Зараз міжнародні донори підходять до надання гуманітарної допомоги більш врівноважено, ніж на початку повномасштабного вторгнення. Вони згадують про директиви, в яких одним з принципом є політична незаангажованість людей, які працюють з гуманітарною допомогою", – каже Грушко.

За словами Грушка, він курує декілька проєктів організації продовольчого та медичного напрямку та вже отримав декілька повідомлень від міжнародних організацій про політичну заангажованість.

Оксани Пантелеймонової на сесії не було. Рішення приймали за її заявою. Скласти повноваження Пантелеймонова вирішила за особистими обставинами, сказала Суспільному голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування, регламенту, депутатської діяльності облради Світлана Фочук.

Яка процедура заміни депутатів

У коментарі Суспільному голова обласної виборчої комісії Микола Каспрук розповів, що місце Грушка та Пантелеймонової в облраді мають зайняти наступні депутати у списку партій "Слуга народу" та "Батьківщина". Якщо вони не захочуть це робити, мають написати до комісії офіційну заяву про відмову. Замість них отримати повноваження можуть наступні у списку.

Що відомо Олексій Грушко – депутат від партії "Слуга народу" та директор Громадської організації "Агенція регіонального розвитку Чернівецької області". У 2020 році його обрали депутатом до Чернівецької обласної ради 8-го скликання, йдеться на платформі громадського руху ЧЕСНО. На виборах у 2020 році до Чернівецької обласної ради увійшли вісім політсил, які подолали п'ятивідсотковий бар'єр. Найбільшу кількість мандатів отримала партія "Слуга народу" — 15%. Оксана Пантелеймонова – депутатка від партії "Батьківщина", балотувалася до обласної ради у 2020 році. Була довіреною особою депутата від "Батьківщини" Артура Мунтяна на позачергових парламентських виборах. Читати також

Депутати Чернівецької облради не підтримали припинення повноважень депутатки, обраної від ОПЗЖ

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Джерело