Родинні зв’язки – одна з основних причин, яка впливає на рішення людини, що виїхала з України після початку повномасштабної війни, повернутися до своєї країни. Про це йдеться в опитуванні Українського інституту майбутнього. 

Чому українці повертаються додому? Соціологи з'ясували головну причину

Більше 60% респондентів зазначили, що рішення повернутися в Україну стимулювало саме бажання скоріше повернутися до рідних. 46% учасників опитування наголосили, що на повернення впливає бажання повернутися у звичний спосіб життя та звичне оточення у рідній країні.

36% респондентів причиною повернення українців, які виїхали з країни після 24 лютого 2022 року, відмічають наявність роботи, 32% – патріотизм, 27% – невдачі у спробах облаштуватися закордоном, 16% – турботу про дітей (респонденти вважають, що діти мають жити та навчатися в Україні).

Чому українці повертаються додому? Соціологи з'ясували головну причину

У дослідженні УІМ зафіксовано відмінності щодо причин, які впливають на рішення людини повернутися до України, в залежності від віку та регіону проживання респондентів. Так респонденти віком 18-35 років порівняно частіше за інших серед таких причин зазначали звичний спосіб життя/звичне оточення та патріотизм, а респонденти віком 36-50 років – родинні зв’язки та невдачі у спробах облаштуватись за кордоном. 

Респонденти з Заходу дещо частіше серед таких причин зазначали наявність роботи, з Києва – безпеку, з Півдня – звичний спосіб життя/звичне оточення та патріотизм, зі Сходу – безпеку, наявність роботи, невдачі у спробах облаштуватись за кордоном. 

Досліджування проводилося Українським інститутом майбутнього для оцінки міграційних процесів та настроїв з 20 до 23 березня 2023 року.

В опитуванні брали участь громадяни з усієї території України (крім населених пунктів на тимчасово непідконтрольних територіях частини Донецької, Запорізької, Луганської та Херсонської областей, окупованої АР Крим). Загалом участь взяли 1200 респондентів.

До слова, в ООН порахували, скільки українських біженців перебуває у Європі.  

Джерело