Рік тому, 28 березня 2022 року, українські захисники звільнили Ірпінь на Київщині. Місто стримало ворога на шляху до столиці та отримало звання «Ірпінь – місто-Герой».

Блок галереї

Російські загарбники перебували у місті 23 дні. Унаслідок запеклих боїв було зруйновано 70% соціальної та житлової інфраструктури Ірпеня. 

Річниця звільнення Ірпеня від окупантів: переломний момент у битві за Київ (фото, відео)

Місто героїчно витримало оборону і не дозволило загарбникам максимально близько підійти до столиці: Ірпінь, Буча та Гостомель стали форпостом Києва.

Річниця звільнення Ірпеня від окупантів: переломний момент у битві за Київ (фото, відео) Річниця звільнення Ірпеня від окупантів: переломний момент у битві за Київ (фото, відео)

Більшість мешканців Ірпеня евакуювалися в кінці лютого – на початку березня. Але вже з перших днів весни залишати місто самотужки, поза гуманітарними коридорами, стало небезпечно. Протягом місяця, поки тривали бої, місцевих жителів евакуювали групами через піший перехід під зруйнованим мостом на Романівку – під обстрілами й з ризиком для життя. Після руйнування залізничних колій це був єдиний спосіб залишити Ірпінь, усі інші напрямки обстрілювалися та контролювалися ворогом.

Річниця звільнення Ірпеня від окупантів: переломний момент у битві за Київ (фото, відео)

Але кілька тисяч населення увесь цей час залишалося в місті – в усіх районах, зокрема окупованих. Вони протягом місяця жили майже без зв’язку, без електрики, газу, води й тепла, практично не виходили з підвалів. Хіба для того, щоб, ризикуючи життям, забігти додому та забрати якісь речі.

Нині Ірпінь продовжує оговтуватись від навали росіян: чимало місцевих повернулися у рідні домівки, наразі триває відбудова міста.

Мешканці Ірпеня радіють, що вільні. І водночас оплакують воїнів, які поклали у битві за місто свої життя, та мирних мешканців, чиє життя жорстоко і цинічно забрали окупанти.

Річниця звільнення Ірпеня від окупантів: переломний момент у битві за Київ (фото, відео)

Джерело