Про це повідомляють #Букви.

Український серіал “Спіймати Кайдаша” з’явиться на Netflix

Джерело: Netflix

Телесеріал з 12 серій, заснований на повісті Івана Нечуя-Левицького “Кайдашева сім’я”, вийшов у 2020 році. Загальна кількість переглядів на Youtube сягнула понад 32,7 млн.

Події розгортаються хронологічно від 2005 до 2014 року у часи незалежної України.

Адаптуючи “Кайдашеву сім’ю” з XIX ст на сучасний лад, сценаристка Наталка Ворожбит створювала власне бачення роману Левицького у вигляді п’єси.

Згодом телеканал СТБ замовив сценарій серіалу. Загальний бюджет становив 26,7 мільйона грн, половину профінансував Мінкульт.

У 2021 році телесеріал отримав “Золота дзиґу” за найкращий ігровий серіал.

Зауважимо, на сервісі Netflix почали з’являтися українські фільми з 2022 року. На платформі вже можна переглянути низку українських серіалів та фільмів. Серед них, зокрема: “Поводир”, “Мої думки тихі”, “Захар Беркут”, “Сторожова застава”, “Зірки за обміном”, “Віддана”.

Раніше стало відомо, що на стримінговій платформі Netflix транслюватимуть український документальний фільм 2020 року “Борщ. Секретний інгредієнт” за участі українського кухаря Євгена Клопотенка.

  • У 2022 році стрімінговий сервіс Netflix обігнав платформу YouTube за обсягом світового інтернет-трафіку. На Netflix припало 14,9% трафіку.
  • Мультфільм “Мавка. Лісова пісня” побив усі рекорди та став найкасовішим українським фільмом часів Незалежності.
  • 23 березня в прокат виходить український фільм “Памфір”. Прем’єра кінострічки, події якої розгортаються в селі на Буковині під час традиційного свята Маланки, відбулася навесні минулого року на Каннському кінофестивалі.

Джерело