У Воскресенській селищній бібліотеці під час вечора поезії "Поети пишуть про війну" 21 березня відбулася презентація збірки віршів актора та режисера Віктора Смірнова "Чорно-білий щоденник з червоними крапками. Римами про війну".

З поетом спілкувались кореспонденти Суспільного.

"Прийшли поціновувачі поезії, актори. Надіслали вітання мої учні з усієї України, Європи. Читали мої вірші. Дуже емоційне живе спілкування. Понад рік я не був з глядачем наживо і не спілкувався з глядачем наживо", — сказав Віктор Смірнов.

На Миколаївщині презентували збірку поезій Віктора Смірнова "Мене війна застала у Воскресенську. Коли Кульбакине громили, почув і відразу сказав, що це війна. Постійно перебував у селі, навіть у Миколаїв вперше влітку приїхав, адже у мене старенька мама, 82 роки, погано ходить, доглядаю за нею", — розповів Віктор Смірнов.

Про "Чорно-білий щоденник з червоними крапками. Римами про війну"

Віктор Смірнов: Моя збірка — це щоденне життя. На початку агресії, в березні 2022 року, коли по нас сильно гатили, не було в громаді світла, газу, води, ми жили при свічках, тоді ввесь світ став чорно-білий, і тоді почав писати "Чорно-білий щоденник війни". До збірки увійшли саме березневі вірші, з перших днів великої війни.

Віктор Смірнов: До речі, спочатку я написав два вірші російською, а потім народились слова рідною мовою. З того часу повністю перейшов на українську, не можу вже писати російською. Не з політичних міркувань, чи так модно, я так відчуваю і рима вже не складається російською. У цій збірці тільки два вірші російською, а майже 200 — українською.

Коли почалась війна, то зайнявся господаркою, це мене відволікало. Навіть вірші є з цієї теми. На початку не хотів багато розмовляти з людьми, адже у них був сум, біль, страх, а поратись з тваринами, в городі, в саду, на подвір’ї — легше сприймались реалії. Адже деякі знайомі пішли з життя, це була травма, деякі з них дуже молоді.

Поетеса Ганна Король у передмові написала: "Люди, які стежать за творчістю Віктора, розуміють, що це римований щоденник, це відгуки на щоденні події".

Ще чому "Чорно-білий щоденник", тому що війна оголила людські якості. Багато наших депутатів просто кинули громаду і поїхали. Бог їм суддя. А я в минулому тричі депутат громади, і люди звертались з питаннями, проблемами, наприклад, щодо ліків, продуктів. Розпочинав волонтерську діяльність зі свого будинку. Потім Воскресенська селищна рада виділила приміщення, активісти привели його до ладу і зараз це волонтерський пункт – надаємо допомогу продуктову, медикаментами, для наших військових робили окопні свічі, в’язали шкарпетки, збирали консервацію, речі тощо.

Допомогли надрукувати вірші жителі громади, перераховували гроші. Наклад робили частинами. Збірка вже розійшлась Україною і за кордоном. Сто екземплярів вже розлетілось і є ще замовлення.

У цій збірці надруковані вірші з березня по вересень 2022 року. А з вересня по березень 2023 року вже нові вірші є. Тому планую випустити і другу збірку. Можливо, вона вже не буде такою "чорно-білою".

Читайте також

Подати заяву про шлюб, зареєструвати дитину, отримати допомогу: які послуги в "Дії" доступні миколаївцям

Миколаївський обласний краєзнавчий музей відновив свою роботу

Допомога при народженні дитини нараховується і за кордоном — соцзахист Миколаєва

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Джерело