Колишнього голову Фонду держмайна вважають організатором злочинного угрупування

Національне антикорупційне бюро України повідомило про підозру колишньому голові Фонду державного майна Дмитру Сенниченку в справі про організацію злочинного угрупування та заволодіння більше як 500 млн грн.

Про це звітує пресслужба НАБУ.

НАБУ звинуватило ексголову ФДМУ Сенниченка в організованій злочинності та розкраданні на 500 млн грн (Відео)

У НАБУ та САП заявляють, що встановили два епізоди діяльності злочинної організації.

Перший стосується державного Одеського припортового заводу. Інкриміновані збитки – 390 млн грн. За версією слідства, голова ФДМ на початку 2020 року пролобіював обрання лояльних членів наглядової ради, які вже погодили призначення директором ОПЗ учасника злочинної організації.

Підозрювані – тодішній голова ФДМУ, його наближена особа, два виконувачі обов'язків директора ОПЗ у різний період і два неназваних власники комерційний компаній. Вони з травня 2020 року до жовтня 2021 року незаконно продовжували дію додаткових угод з підконтрольною компанією ТОВ "Агро Газ Трейдинг" про перероблення газу в карбамід та аміак у збиток заводу, вважають у НАБУ.

Пізніше, нібито аби не виникало запитань щодо подовження контрактів, вони провели конкурсний відбір нового постачальника сировини, а після перемоги сторонньої компанії – результати скасували. Замість було підписано договір із заздалегідь обраною компанією, що погодилася працювати на старих умовах, повідомляють детективи.

"Як наслідок, АТ "ОПЗ" понесло непередбачені договором витрати на суму понад 80 млн грн. Слідство зібрало достатньо доказів того, що конкурс було зірвано навмисно аби мати можливість надалі привласнювати гроші. Підтвердження цьому – в листуванні між учасниками злочинної організації. В результаті, за період з травня по грудень 2020 року АТ "ОПЗ" втратило понад 390 млн грн", – заявляють в НАБУ.

Другий епізод стосується державної Об'єднаної гірничо-хімічної компанії. Інкриміновані збитки – ще 118 млн грн.

Тут ексголову ФДМ також звинувачують у призначенні лояльного в.о. директора, який протягом 2020-2021 років, за вказівкою першого, уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини (ільменітового концентрату) за заниженими цінами із чеською компанією, начебто підконтрольною раднику голови ФДМУ.

"Цей товар потім перепродали за ринковими цінами. Як встановило слідство, ільменітовий концентрат поставили підприємствам рф та на територію тимчасово окупованого Криму. Це призвело до заподіяння державі збитків у понад 118 млн грн", – йдеться у повідомленні.

У НАБУ заявляють, що Сенниченко та інші учасники оборудок спеціально створювали собі імідж нетерпимих до корупції управлінців, упродовж 2019-2020 років виступаючи викривачем спроб підкупу, написавши заяви до НАБУ та поінформувавши про це суспільство.

Учасниками злочину Бюро називає 10 підозрюваних (посади на момент вчинення):

  • голова Фонду державного майна України (керівник, організатор);
  • наближена до голови ФДМУ особа (співорганізатор);
  • радник голови ФДМУ;
  • два в.о. директора АТ "Одеський припортовий завод" (у різні періоди);
  • в.о. керівника АТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія";
  • два власники ТОВ – переможця аукціону на ОПЗ;
  • дві фізичні особи – співучасники злочину.

Колишнього в.о. директора ОПЗ і радника ексголови Фонду держмайна затримано, одному підозрюваному вручили підозру особисто, ще семеро, зокрема і Сенниченко – отримали їх заочно.

Джерело