У Кропивницькому затопило підвал, який мешканці використовують як укриття. Двічі проривало каналізаційну трубу, тепер теплову, розповів Суспільному мешканець будинку Володимир Саленко. Каже, через це під час повітряної тривоги люди туди не спускаються. У підвалі мокро і смердить. Що можуть, мешканці ремонтують своїми силами, та просять допомоги житлово-експлуатаційної організації.

Під час повітряних тривог у підвалі ховаються мешканці п’ятиповерхівки та сусідніх будинків, говорить Володимир Саленко. З міркувань безпеки адресу не називаємо. Перебувати нині тут неможливо, каже чоловік. Підвал затоплює вода через прориви будинкових мереж.

"Цегла мокра, бо фундамент у нас цегляний. Сантиметрів 70 точно затоплює".

Мокро і смердить. У Кропивницькому затопило підвал, який мешканці використовують як укриття

Зі слів чоловіка, за останній місяць – це другий прорив у підвалі. Будинок обслуговує житлово-експлуатаційна організація №3. Укриття в підвалі облаштовували мешканці за свої гроші. Зібрали три тисячі гривень, розповіла мешканка Людмила Коткова.

"Люди з прилеглих будинків приходили, прибирали, замітали, облаштували все дуже гарно, позносили й килими, і дивани".

Людмила Коткова говорить, перший порив стався в червні. Тоді прорвало каналізаційну трубу.

"Ми зверталися і в ЖЕО, і у водоканал, нам сказали, що це не наше. Ми за власні кошти, хто давав 200, хто 300 гривень найняли машину, яка відкачала цю каналізацію. Тут було понад пів метра фекалій. Ми запросили санстанцію, в укритті все знезаразили. Потім другий раз прорвало каналізацію і ми знову за свої гроші усували наслідки".

З проханням обстежити мережі у підвалі мешканці звернулись у міську раду. Отримали відповідь від заступника міського голови Олександра Вергуна. Вона датована 23 лютого.

"Інженерні мережі перебувають у задовільному стані. Витоки відсутні. Підтоплень підвального приміщення не виявлено", – зачитав Володимир Саленко.

Крім укриття, у підвалі розташований спортзал дитячої бейсбольної команди обласної спортивної школи №2. Тренером там працює Євгеній Поляков.

"Цей зал ми орендуємо. Спочатку були незручності, десь протікало, але спільними зусиллями батьків, дітей, тренерів та місцевих жителів ми довели до ладу це приміщення".

Нині прорвало трубу системи опалення, говорить заступниця начальника житлово-експлуатаційної організації №3 Людмила Ковтун.

"Труба системи опалення на початок опалювального сезону, коли проводилося обстеження будинку, не викликала сумнівів і не була в аварійному стані".

Пояснює, організація відповідає за стан будинкових комунікацій у підвалі, а не за майно мешканців у ньому.

"Оскільки мешканці не визначилися з формою управління і ми беремо на себе обов’язки по утриманню цього будинку, то речі, які вони зносять, це їхнє право і відповідальність".

Людмила Ковтун пообіцяла, відремонтують трубу у підвалі після закінчення опалювального сезону.

Читайте також Між Новим і Кропивницьким прокладуть водогін. Нині воду новенцям беруть у свердловинах, які міліють Екскерівника підприємства "Дніпро-Кіровоград" підозрюють у службовій недбалості, що призвела до мільйонних збитків У Кропивницькому теплопостачання припинять з 27 березня, якщо не буде різких перепадів температур Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело