В Івано-Франківську водій легковика збив на смерть собаку та втік з місця події. Згодом кривдника відшукали місцеві мешканці, проте він  відмовився допомогти у лікуванні тварини, поки та ще була жива.

В Івано-Франківську водій залишив помирати в муках збиту собаку: що йому загрожує

Після збиття у пса Кенгуру було зміщення тазу, розрив легень, численні поранення і внутрішні гематоми, повідомляють у благодійній організації UAnimals.

Собаку намагалися реанімувати, проте марно. Кенгуру померла.

Зі слів місцевих мешканців, тварина жила біля міського озера в Івано-Франківську близько 4 роки разом із чотирилапим приятелем на ім’я Бімс.

В Івано-Франківську водій залишив помирати в муках збиту собаку: що йому загрожує

 

Згодом там збудували житловий комплекс, де в березні минулого року херсонці Поліна й Костянтин Дудченки відкрили невеличку кав’ярню.

“Коли ми відкривалися, собаки  Кенгуру та Бімс    уже там жили. Так ми потоваришували: вони постійно приходили до кав’ярні, ми зробили для них будки”,  пишуть в UAnimals.

Тварини ходили з херсонцями на пошту та прогулянки, чекали під дверима закладу, а потім супроводжували додому.

Подружжя пригадує, що Кенгуру часто спала сидячи  це було дуже кумедно, і відвідувачі кав’ярні любили її фотографувати. У неї були смішні великі вуха, що відразу привертали увагу.

У день трагедії Костянтин із Поліною почули гучне скавуління, а один з їхніх клієнтів повідомив, що водій на чорному Volkswagen Touareg переїхав собаку, не зупинився та втік.

Подружжя вибігло надвір та побачило Кенгуру, яка лежала на землі. Довкола неї бігав знервований Бімс.

В Івано-Франківську водій залишив помирати в муках збиту собаку: що йому загрожує

“Далі були ветклініка, звернення до поліції та сусідніх закладів із проханням передивитися камери спостереження”, – розповідають у благодійному фонді.

У UAnimals наголосили, що Костянтин уже подав заяву та всі матеріали з камер спостереження, а також документи із ветеринарної клініки в поліцію.

Як розповів Костянтин Дудченко, правоохоронці повідомили, що підготують усі дані, водія попередять, якщо він не з’явиться у відділок, його подадуть у розшук, адже мають номери його автомобіля.

Він додав, що водієві дали шанс виправити помилку, коли тварина була жива і її ще відвезли у ветклініку. Там медики розписали план догляду та лікування, вартість становила приблизно 30 тисяч гривень.

Зі слів Костянтина, з водієм вдалося тоді сконтактувати, йому запропонували оплатити послугу та допомогти з доглядом за Кенгуру. Проте водій відмовився, бо це “дворова собака”.

“Якби водій дійсно збив тварину не навмисне, відніс її до ветклініки, яка була неподалік, чи допоміг з лікуванням, ніхто в правоохоронні органи би не звертався”, – наголосив херсонець.

Зі сторони благодійної організації теж подали заяву щодо жорстокого поводження із тваринами.

У UAnimals зазначили, що вбивці Кенгуру загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі (ч.3 ст.99 ККУ).

“Ми готові боротися за справедливість і за покарання винного заради її пам’яті і заради людей, які її люблять”, – додали в UAnimals.

Поховали Кенгуру на приватній ділянці в Івано-Франківську.

Джерело