У Кропивницькому влаштували театральну майстерню. Участь могли брати всі охочі. Мета — допомогти вирішити психологічну проблему за допомогою театру, проговорити проблеми, які турбують, розповіла Суспільному практикиня Яна Салахова. Результатом занять стала вистава, в якій кожен говорив про свою втрату.

Театральну майстерню назвали "Як будувати життя після втрати". Її учасникам допомагають за допомогою ігор та вправ вирішити психологічну проблему. Участь безкоштовна, доєднатись могли всі охочі від 18 років.

Театр пригноблених заснував бразильський театральний режисер Аугусто Боал в 60-х роках минулого сторіччя, пояснила практикиня. "Ця методика створена не для акторів, а для того, щоб можна було з театром працювати в громаді та через театр люди могли аналізувати власний досвід, будувати зв’язки між собою".

Як вирішити психологічну проблему за допомогою театру. У Кропивницькому влаштували театральну майстерню

За три дні учасники майстерні підготували виставу на тему – втрата.

"Завдяки таким заходам ми відкриваємо себе, знайомимось з людьми і знаходимо шляхи до здійснення своїх цілей", – говорить учасниця, переселенка з Запорізької області Юлія Кузніцова.

Тема втрати актуальна для українців через війну, каже практикиня Алла Мельничук. Форум-театр допомагає гуртуватися, проговорювати проблеми та підтримувати одне одного.

"Зараз всі ми щось втратили незалежно від того в якій ситуації знаходимось. Це ті ситуації, які нас не вчили проживати. Ми створюємо такий простір де люди можуть поділитись досвідом втрати, будь-якої".

Організувала театральну майстерню Наталія Бондаренко. Вона засновниця громадської організації "Вік щастя". Пропагує активний спосіб життя. Після початку повномасштабної війни зі Слов'янська Донецької області приїхала в Кропивницький.

"Тут дуже багато людей внутрішньо переміщених, які наразі переживають травми війни. Ми створили гуманітарний хаб і стало зрозуміло, що тут можна використовувати такі методики".

Участь у театральній майстерні взяли сімнадцять людей. Якщо будуть охочі, організують ще, сказала ініціаторка.

Читайте також У Кропивницькому рятувальники створили квест-кімнату для школярів У школі на Кіровоградщині шиють білизну та спецзасоби для шпиталів України Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело