Звіт, підготовлений командою з досліджень та аналізу кібербезпеки

У звіті Microsoft мовиться, що хакери з росії можуть готувати нову хвилю кібератак проти України, а також проти організацій з інших країн, які надають допомогу нашій державі. Про це повідомляє "Укрінформ" із посиланням на Reuters.

У виданні зазначається, що "звіт, підготовлений командою з досліджень та аналізу кібербезпеки, містить низку прогнозів щодо діяльності російських хакерів під час війни".

Хакери з росії можуть готувати нову хвилю кібератак проти України – Microsoft

"З січня 2023 року корпорація Microsoft спостерігає, як російські кібергрупи коригують свою діяльність з метою посилення руйнівного впливу та збору розвідувальної інформації про цивільні й військові об'єкти України та її партнерів", – зазначили автори звіту. 

За їхніми словами, одна група "схоже, готується до нової деструктивної кампанії".

Microsoft виявила, що особливо активна російська команда хакерів, відома як Sandworm, випробовувала "додаткові можливості програм-здирників, які можуть бути використані для руйнівних атак на організації за межами України, що виконують ключові функції в ланцюгах постачання".

"Атаки з використанням цих програм, як правило, передбачають проникнення хакерів на сервери організацій, шифрування даних і вимагання грошей в обмін на відновлення доступу. Програми-здирники також використовуються для прикриття більш зловмисної діяльності, зокрема знищення даних (так звані "чистильники", – мовиться в повідомленні. 

У виданні зазначили, що "починаючи з січня 2022 року корпорація Microsoft виявила щонайменше дев'ять різних "чистильників" і два типи програм-здирників, які використовувалися проти більш як 100 українських організацій. Відповідно до звіту, також зросла кількість прихованих російських кібероперацій, спрямованих на компрометацію українських організацій на Заході".

"У країнах Америки та Європи, особливо в сусідніх з Україною, російські суб'єкти загроз намагаються отримати доступ до урядових і комерційних організацій, які беруть участь у підтримці України", – пояснив генеральний директор Центру аналізу цифрових загроз корпорації Microsoft Клінт Воттс.

Як повідомляв 5.UA, Україна і Німеччина спільно викрили масштабну хакерську мережу.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

геноцид українців – найбільші теракти рашистів на цивільних від 24 лютого 2022 року.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело