Депутат Харківської облради Альберт Кононено просив компенсувати йому завдану моральну шкоду, тому що майже 2,5 роки перебував під слідством. Він аргументував свій позов тим, що втратив статус особи з інвалідністю, не міг забезпечувати свою родину та був вимушений змінити місце проживання через загрозу та небезпеку для життя.

Про це йдеться у рішенні Ленінського райсуду Полтави, яке оприлюднили в Єдиному держреєстрі судових рішень.

27 місяців під слідством

У судовому рішенні зазначено, що Альберт Кононенко звернувся до суду з позовом щодо відшкодування шкоди, "завданої незаконними діями органів досудового розслідування і прокуратури".

Відсудив майже 181 тисячу гривень: чому депутат Харківської облради вимагав матеріальну компенсацію від прокуратури

Суд встановив, що 30 січня 2018 року Кононенку вручили підозру у незаконному заволодінні чужим майном за попередньою змовою та "відмиванні" доходів, одержаних незаконним шляхом. 23 лютого 2018 року Кононенка оголосили у розшук.

19 травня 2020 року за постановою обласної прокуратури Харківщини кримінальне провадження закрили через відсутність складу кримінального правопорушення.

У тексті рішення вказано, що Кононенко сплатив за правову допомогу 1 млн 425 тис. гривень адвокатському бюро Юрія Кісельова, що підтверджується рахунками та квитанціями.

"Втратив статус особи з інвалідністю та не міг забезпечувати родину"

Моральну шкоду Кононенко оцінив у розмірі 5 млн гривень, зазначивши, що дії правоохоронних органів призвели до того, що він втратив статус особи з інвалідністю другої групи, який отримав у 2008 році, сказано у судовому рішенні.

Також у тексті рішення зазначається, що як наслідок втрати статусу Кононенко не міг отримати необхідну медичну допомогу.

Депутат облради аргументував свої вимоги тим, що з лютого 2018 року по червень 2020 року перебував у національному розшуку, а відомості про це були внесені до відповідних електронних систем органів МВС, прокуратури, Держприкордонної служби тощо.

У тексті судового рішення йдеться, що персональні дані Альберта Кононенка та інформація про збір документів прокуратурою для оголошення його у міжнародний розшук були розміщені на сайті "Миротворець".

"Тривалі дії з боку посадових осіб органів досудового розслідування призвели до значних моральних страждань, втрати налагоджених зв'язків із родиною, друзями та близькими, завдали психологічних травм. Кононенку довелося змінити місце проживання у зв'язку із небезпекою для життя. Внаслідок чисельних обшуків та допитів зруйнувались відносини із членами родини", — такі аргументи наведені у тексті рішення.

У судовому рішенні зазначається, що, зі слів позивача, він втратив можливість забезпечувати родину, а також авторитет серед оточення та виборців, його відсторонили від виконання обов'язків голови комісії облради й депутата.

"Внаслідок застосування запобіжних заходів не міг вільно пересуватися в межах України та за кордоном, протягом трьох років перебував у невизначеному стані", — наводиться аргументація позову у судовому рішенні.

Крім моральної шкоди депутат облради просив суд стягнути на його користь з казначейської служби 1 млн 425 тис. гривень матеріальної компенсації — суму, яку він сплатив своїм захисникам у суді.

Представник Харківської обласної прокуратури позовні вимоги визнав частково. Він вважає, що у позивача є право на відшкодування моральної шкоди.

"Позивач необґрунтовано завищив суму"

Суд прийшов до висновку, що витрати на правову допомогу необґрунтовані, а позивач не довів, що вони були необхідними та неминучими.

Крім того, представник Держказначейської служби зазначив, що депутат необґрунтовано завищив суму, яка підлягає відшкодуванню, йдеться у рішенні.

Суд врахував, що Кононенко перебував під слідством протягом 27 місяців.

Суддя зробила висновок, що відшкодування моральної шкоди у розмірі 5 млн гривень є завищеними та необґрунтованими.

Суд прийняв рішення задовольнити позов Альберта Кононенка частково — стягнути на його користь з Держказначейської служби 180,9 тис. гривень моральної шкоди. Ця сума відповідає мінімальній зарплаті за 27 місяців.

Що відомо У вересні 2018 року прокуратура Харківщини повідомила про проведення досудового розслідування за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України, в яких фігурував тодішній депутат Альберт Кононенко. Йшлося про незаконне заволодіння чужим майном за попередньою змовою та легалізацією доходів, отриманих незаконним шляхом. Кононенко виїхав з країни, його оголосили у розшук. 24 липня 2020 року Альберт Кононенко вперше з моменту свого від'їзду з'явився на сесії онлайн. Він заявив, що справи проти нього закриті, і були сфабриковані. 11 грудня 2020 року, коли Альберт Кононенко повернувся у Харків, його обрали першим заступником голови Харківської облради. Тоді головою облради був Артур Товмасян. 25 листопада 2021 року Харківська облрада звільнила першого заступника голови Альберта Кононенка. На сесії обласної ради 3 грудня 2022 року Альберта Кононенка виключили з фракції політичної партії "Блок Кернеса — Успішний Харків!".

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Джерело