В соціальних мережах активно обговорюють тему небезпечних горіхів, які експортували до України з Бразилії. Повідомляється, що в горіхах перевищено максимально допустимий рівень афлатоксинів і вони можуть викликати рак печінки.

ТСН.ua поцікавився в головному управлінні Держпродспоживслужби Києва, чи дійсно такі небезпечні горіхи є в Україні та в столиці.

В службі зазначають, що майже по 3-4 рази на місяць вони отримують результати лабораторних досліджень імпортної продукції, яка надходить до України та Києва з інших країн.

Бразильські горіхи, які викликають рак печінки: чи є вони в Києві

"Через систему швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів RASFF стало відомо про виявлення перевищення максимально допустимих рівнів афлатоксинів в горіху, що експортувався з Бразилії. Цей продукт харчування дуже шкідливо впливає на здоров’я людини. Особливо дітей і людей з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту. В разі отримання повідомлення про небезпечні продукти харчування по країні йде оповіщення усіх територіальних органів Держпродспоживслужби і вилучаються всі небезпечні продукти харчування з торговельних мереж. В Києві небезпечних бразильських горіхів не виявлено", - повідомив нам Олег Рубан, начальник головного управління Держпродспоживслужби Києва.

Він додає, що рак викликають будь-які канцерогени, а щодо бразильських горіхів, то цього сказати на сто відсотків не можна. Вони точно негативно впливають на шлунково-кишковий тракт та нервову систему людини.

Він додає, що такі продукти потрапляють до України тому, що у нас послаблений контроль на кордоні через воєнний стан. Продукти харчування ввозяться до нас без обмежень, якщо немає негативних повідомлень з інших країн.

"Якщо на продукт харчування немає скарг в інших державах, то він ввозиться без перешкод. Але, на жаль, інформацію про шкідливі продукти ми отримуємо з запізненням, і вони потрапляють в торговельні мережі. Тому ми наполегливо просимо Мінекономіки, Мінагрополітики, а також Кабмін посилити контроль щодо ввезення небезпечних продуктів харчування та непродовольчих товарів. А наймасовіше ввозяться – іграшки, електротовари, газові балони, електрогенератори без відповідних документів. Серед продуктів харчування в топі – печиво, горіхи та харчові суміші", - зазначає Олег Рубан.

Нагадаємо, Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області попередило, що до України завезли партію горіхів їз Бразилії з підвищеним вмістом афлатоксинів, які викликають появу раку печінки.

Читайте також:

Горіхи можуть зменшити ризик серцевих захворювань і підвищити рівень серотоніну — нове дослідження

Додайте до раціону ці горіхи, щоб покращити роботу кишківника: результати нових досліджень

Все, що треба знати про горіхи

Джерело