Міністр оборони Німеччини прибув з візитом до Києва

Зображення: facebook/Олексій Резніков

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков у Facebook.

“На фото – “перший” Leopard, який офіційно прибув до України. Привезений міністром оборони Німеччини в першу чергу – на знак підтримки й солідарності з Україною. Вже невдовзі танків Leopard буде багато і не сувенірних. Сьогодні був радий зустрічати свого колегу і великого друга України – міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса”, – написав Олексій Резніков.

А також зазначив, що  скоро буде багато позитивних новин. Олексій Резніков розповів, що під час зустрічі міністри обговорили варіанти пришвидшення виготовлення боєприпасів для України, а також систем протиповітряної оборони. Крім того, сторони обговорили не лише умови захисту неба над Україною, але й кооперацію і на майбутнє – після перемоги.

Олексій Резніков повідомив, що уряд Німеччини вже ухвалив рішення про постачання Україні також танків Leopard 1. За його словами, цих танків до літа буде 20-25, до кінця року – близько 80, і протягом 2024 року – понад 100 танків Leopard 1. Це мінімум – три батальйони, включаючи матеріали, які потрібно буде докупити, запасні частини, амуніцію та навчання.

“І, звісно ж, не забуваємо про постачання Україні бойових танків Leopard 2 A6 у кількості 14 одиниць”, – зауважив міністр оборони України.

Олексій Резніков додав, що не має сумнівів щодо того, що Німеччина і в майбутньому стоятиме на боці України. І постачання Leopard – це вагомий внесок Німеччини до боротьби України проти агресії з боку РФ.

“Так, на “Рамштайні” ми говорили про постачання Leopard 2 А6. І вже через чотири дні уряд ФРН вирішив надати нам танки Leopard, боєприпаси, ремонтні можливості та допомогти з підготовкою”, – нагадав міністр оборони України.

  • 7 лютого Федеральний уряд Німеччини схвалив постачання танків Leopard 1 Україні, погодили надання 178 одиниць із промислових запасів.
  • 25 січня уряд Німеччини погодився надати Україні танки Leopard та дозволив реекспорт іншим країнам, які мають такі танки у своєму арсеналі. Канцлер Німеччини Олаф Шольц наголосив, що країна продовжить збільшувати військову підтримку України.
  • США постачать в Україну танк M1A2 Abrams, який має значно покращені можливості порівняно з попередньою моделлю M1A1.

Джерело