Поки в Одесі нестабільна подача електроенергії, деякі одесити обирають альтернативні джерела живлення: генератори, портативні електростанції.. Які є пристрої та як їх обрати — розповів Суспільному продавецб такої техніки.

Продавець техніки Олексій Нестеров розповідає, що за день до магазину приходять близько 50 людей. Здебільшого шукають альтернативний спосіб зігрітися. На вибір є газові обігрівачі, бензиновий або дизельний генератор та портативна зарядна станція.

Газові обігрівачі працюють на газовому балоні. За словами продавця, вони можуть обігрівати від 20 до 60 квадратних метрів площі.

Генератор чи зарядна станція: що обрати для дому — поради від одеського експерта

"Збоку він всюди холодний, зверху також. Гріє вперед і вгору, навіть тут можна тримати руку. Заживляється він за допомогою п'єзо елемента і працює завдяки газовому балону, який вставляється позаду. Цю штуку можна ставити всюди, бо в неї є з цим балоном три ступені безпеки", — пояснює Олексій.

Також люди обирають генератори, вони бувають інверторні, бензинові та дизельні. Вибір генератора залежить від потужності електроприладів.

"Потягнути генератор звичайний на три кіловати може світло в домі, розетки всі будуть заживлені, холодильник, телевізор. Велика проблема, що зараз більшість будинків працюють на електрообігріві, тому для кондиціонерів треба брати генератори потужніші. Електрочайники, електроплити — це теж вже трьохкіловатного може не вистачити", — зазначає продавець техніки.

Інший варіант вирішення проблеми з відсутністю електроенергії вдома — це портативні зарядні станції. На ринку їх великий вибір — як від європейських та американських брендів, так і китайських.

Зарядні станції, каже Олексій, бувають різної потужності — від 250 ват-годин і більше. Від об’єму батареї залежить і ціна: чим вона більша — тим дорожче. Заряджати такі станції можна декількома способами.

"Найбільша у нас - це "EcoFlow delta pro". Це на 3.6 кіловат об’єм батареї у неї, якщо навантажити на 3.6 кіловат, то годину вона рівно і пропрацює. Також є 720 ват-годин. І 256 ват-годин — це найменша, вона зручна тим, що коли є світло, ми її заряджаємо від мережі. Так само її можна заряджати в автомобілі — в комплекті йде спеціальний перехідник, можна заряджати на станціях електрозарядки, там, де автомобілі заряджаються", — розповідає Олексій Нестеров.

Від портативних зарядних станцій середньої потужності можна заживити весь будинок: холодильник, світло, телевізор. Їх має вистачити на 4-5 годин. Чим більша потужність — тим час роботи буде довшим.

Читайте також Куди поставити генератор, якщо на вулиці дощ Як працює програма компенсації за генератори для ОСББ в Одесі і чому затримують виплати В Одесі чоловік під час повітряної тривоги вкрав генератор — поліція

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело