У Полтаві керівників лікарень, медпрацівників та викладачів навчають діяти під час масових надзвичайних ситуацій. Чотириденний тренінг у медичному університеті розпочали 7 лютого, розповів Суспільному проректор закладу Ігор Ксьонз. За його словами, заняття влаштували представники міжнародної неурядової організації із Великої Британії.

В одній із аудиторій Полтавського медичного університету малюють план лікарень. Так медиків навчають працювати під час масових надзвичайних ситуацій.

"Ми як безпосередньо лікарі працюємо з пацієнтом, але масові ураження – це за короткий період часу, в умовах обмежених ресурсів людських і матеріальних, і найголовніше – часу потрібно надати допомогу якомога більшій кількості тих, хто до нас надходить, пацієнтам. І це все потрібно організовувати правильно", — каже учасник тренінгу Дмитро Юров.

У Полтаві медиків та викладачів навчають реагувати у ситуаціях із багатьма травмованими

Чотириденний тренінг розпочали 7 лютого представники міжнародної неурядової організації із медичної допомоги "UK-MED".

"Цей тренінг був організований академією Всесвітньої організації охорони здоров’я. Курс розроблений для всіх лікарень у всьому світі, щоб підготувати їх до інцидентів із масовими жертвами.Вони отримають план реагування", — говорить тренер міжнародної організації "UK-MED" Ніл Шорні.

"Де є більше п’яти чоловік (травмованих – ред.) – це вже масові ураження.На практиці будуть давати вступні завдання, симуляційні: скільки уражених є в певній місцевості, в які лікарні вони будуть направлені, і як необхідно їх сортувати, доставити з мінімальними втратами на догоспітальному етапі", — говорить проректор Полтавського державного медичного університету Ігор Ксьонз.

До занять долучилися 30 людей, це викладачі вишу та медпрацівники. Леся Третякова – завідувачка приймального відділення однієї з лікарень Полтави.

"Коли починається паніка, зі свого досвіду – дуже важко сконцентруватися й ухвалити правильне рішення. Нам дають можливість навчитися цьому наші колеги, щоб у нас був план. І план не тільки загальний, а ми могли б під кожну ситуацію розробити свій план. Тобто це ніч, день, є світло, нема світла, це сніг, погодні умови. Наш психологічний стан буде в нормі, що дозволить нам застосовувати свої навички, свої вміння і надавати допомогу", — говорить учасниця тренінгу Леся Третякова.

За словами проректора медуніверситету Ігоря Ксьонза, в області такий тренінг влаштували вперше, а наступного тижня навчатимуть лікарів із медзакладів Полтавщини.

Джерело