Прикраси з металу, інші вироби ковалів Чернігівщини показують в обласному історичному музеї імені Тарновського. Один з представлених майстрів – Денис Ромодан. Навесні, під час боїв за оборону Чернігова, він загинув.

На шиї Ірини Сухорабської підвіска ручної роботи, її син – коваль Денис Ромодан зробив прикрасу, коли матір хворіла. Він – коваль самоучка. Подарував, як оберіг.

"Він каже, оце кільце буде відганяти всі негаразди, які є, звичайно, ця найдорожча прикраса, яка у мене є", – поділилася Ірина Сухорабська.

Денис пішов захищати рідне місто на початку повномасштабного вторгнення Росії. Вдома залишилась дружина та маленька донька. Зараз вони за кордоном, але дуже хочуть повернутися, щоб продовжити ковальську справу Дениса.

А поки в історичному музеї Василя Тарновського можна побачити його роботи.

"Ми хотіли представити чернігівську школу, показати на своїй землі. І ті речі, які знаходять на Чернігівській землі, археологи та сучасні майстри, які працюють в тому стилі, і в тому ж напрямку, і все це – єдиний безперервний процес. Ми на своїй землі тисячоліття", – сказала старша наукова співробітниця історичного музею імені В. Тарновського Олена Трухан.

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також

"Гвардія Наступу": як у Чернігові розпочався набір у штурмові батальйони восьми нових бригад

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело