Американська корпорація Boeing припинила випуск літаків Boeing 747 припиняється і з конвеєра вийшло останнє таке авіасудно, яке придбала американська вантажна авіакомпанія Atlas Air. Про це повідомляє BBC News Україна.

Літаку Boeing 747, який здійснив справжню революцію у сфері цивільної авіації і який прозвали за свою популярність "королевою небес" (Queen of the Skies), влаштували королівські проводи: екіпаж лайнера намалював у небі величезну корону і цифру 747.

Boeing 747 — один із найвідоміших літаків у світі, його виробляли понад 50 років. Саме з ним пов'язаний початок ери гігантських реактивних літаків, які називають Jumbo Jet. Він був першим літаком, який отримав таке прізвисько.

Робітники попрощалися з ним декількома днями раніше. У вівторок 31 січня тисячі співробітників компанії Boeing зібралися на найбільшому у світі Еверетському авіабудівельному заводі в штаті Вашингтон, де ця модель вироблялася з 1967 року. Серед присутніх були конструктори, які допомагали створювати цей лайнер, та зірка Голлівуду Джон Траволта, ентузіаст авіації, який має ліцензію пілота.

Коли Траволта був громадським представником австралійської авіакомпанії Qantas, він навчався літати на Boeing 747.

"Це була найскладніша програма, яку будь-коли доводилося освоювати комерційному пілоту", — сказав актор.

Останній Boeing 747 зійшов з конвеєра 7 грудня, пройшов усі належні перевірки, льотні випробування, отримав відповідну ліврею (забарвлення для кожної конкретної авіакомпанії), після чого його передали компанії Atlas, яка використовуватиме його для перевезення вантажів.

Цю модель літака розробили лише за 28 місяців і перша така машина була створена 1970 року американської компанії Pan Am (компанії вже не існує). Цей літак – перший в історії двофюзеляжний реактивний лайнер.

Проте останніми роками колосальний комерційний успіх 747-го дещо знизився. Це сталося після того, як сама компанія Boeing та її конкурент Airbus розробили економічніші, відповідно, прибутковіші літаки.

Наступна модель компанії Boeing 777 Х може з'явитися на ринку не раніше 2025 року.

Джерело