На Грабнику, найстарішому кладовищі в Рівному, зрізали вікові дерева. Це побачила краєзнавиця Галина Данильчук. Фото зі спиляними деревами, які опублікувала в соцмережах, викликали обурення серед частини рівнян. В комунальному підприємстві, яке зрізало дерева, коментувати ситуацію відмовилися.

Натомість міська рада у Facebook повідомила, що дерева зрізали через аварійний стан. Суспільне попросило роз'яснити біолога, чи ці дерева потребували зрізання.

Краєзнавиця Галина Данильчук роками досліджує історію кладовища Грабник.

У Рівному на кладовищі Грабник зрізали вікові дерева

31 січня вона помітила, що дерева на його території почали зрізати.

"Сигнал подали старожили, телефонували до мене буквально увесь день жінки, яким за 80. Називали це варварством. Я не хочу казати, що це по-вандальному робиться, але кладовище оголюється. Воно стає обшарпаним, обскубаним і втрачає вигляд особливого, затишного меморіального місця", — пояснила Галина Данильчук.

Рівнянка Олександра Міхєєва бачила, як зрізають дерева. Вона — одна з тих, хто звертався до краєзнавиці щодо цього.

"Прийшла на могилу до батька, квіти принесла йому, нещодавно була річниця. А як підійшла до могили до прадіда — «випала в осад»... що це таке? А тут хлопчики стоять і кажуть мені: «А що це ви так дивуєтесь — це в нас планове»", — розповіла Олександра Міхєєва.

На сайті Рівненської міської ради 1 лютого опублікували наказ ще від 24 травня минулого року, у якому йдеться про зрізання аварійних дерев. У дописі також пояснили, що його видали після низки скарг від мешканців та священників на те, що гілки падають та руйнують огорожі. Загалом зрізали 14 дерев.

Рівнянка Тетяна, в якої родичі поховані на кладовищі Грабник, підтримала дії комунальників.

"Тут біля нас падає дерево, його з коренем вивертає повністю. І, здавалося, б нормальне дерево. Нічого страшного тут не роблять", — зазначила рівнянка.

Суспільне поцікавилося у кандидата біологічних наук Віталія Володимирця, як він оцінює стан дерев і чи вважає, що їх потрібно було зрізати.

"Дійсно ті дерева, які в аварійному, критичному стані? потрібно було прибрати. На інших можна було б зрізати аварійні гілки. Це є проблема, але її треба було вирішувати цивілізовано", — сказав науковець.

Віталій Володимирець оглянув зрізані дерев і з-поміж них лише одне, на його думку, мало ознаки аварійності.

"Серцевина повністю згнила, дійсно аварійне, хоча по товщині і не скажеш, що це дерево дуже старе. Тобто трухлявість дерева не завжди залежить від віку. Якщо дивитися там далі, то можна побачити, що і серцевина, і пеньок суцільні — немає ознак аварійності", — пояснив біолог.

Кладовище Грабник перебуває на балансі комунального підприємства "Спецкомбінат-Ритуальна служба". Його працівники, які обрізали дерева, запевнили, що дозвільних документів при собі не мають. Тож журналісти Суспільного звернулися за коментарем безпосередньо на підприємство. Проте, при зустрічі його представник коментувати ситуацію відмовився.

Суспільне надіслало інформаційний запит до департаменту інфраструктури та благоустрою, аби отримати інформацію, на підставі чого були зрізані дерева на Грабнику.

Читайте також Змінила ім'я і перейшла на українську: історія харків'янки, яка переїхала у Рівне "УПЦ продовжує бути частиною структури РПЦ": представник держслужби про висновки релігієзнавчої експертизи "Вивчають наш край": у Рівненському музеї бурштину провели екскурсію для дітей-переселенців

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Джерело