В Охтирці розпочали ремонт вікон за новою технологією. Учасники мобільної майстерні "Tolocar" – проєкту німецької урядової організації, допомагають відновлювати вікна у Центрі культури та дозвілля Чернеччинської сільської ради. Для цього використовують 3D-принтери та поліетилен.

Центр культури та дозвілля Чернеччинської сільради – це пам’ятка архітектури "Народний дім". Споруда розташована поруч з Охтирською міськрадою. На початку березня від авіанальоту вона була частково зруйнована.

Аби відновити роботу, працівники розбирали завали самостійно. "Буквальна на декілька днів всі були закляклі. Тому що ніхто не розумів, що буде далі, як будуть розгортатися події. Вдалося мобілізувати всі сили працівників для того, щоб розгребти завали ті, що були після вибуху тута. Вивезти все сміття, прибрати в приміщенні і підготувати їх", - розповіла головна спеціалістка відділу культури Ксенія Губарєва.

В Охтирці ремонтують пошкоджені вибухами вікна з допомогою 3D-принтера та поліетилену

Нині заклад поступово відновлює свою роботу – працівники плетуть маскувальні сітки, виготовляють окопні свічки та збирають продукти для військових. "Хотілося б, щоб люди занімалися, щоб гуртки відновлювалися", - сказав працівник центру культури Олексій Коваленко.

Допомогти громаді приїхали учасники проєкту "Tolocar", який організувала німецька урядова організація. Мобільні майстерні подорожують Україною та допомагають відновлювати будівлі. Технологію вперше протестували в місті Ізюм. В Охтирці гостям допомагали волонтери з молодіжного центру.

Бригада працювала при мінусових температурах. "Холод. Я змерз. Але ми з цим і боремося. Тобто, для цього ми це і робимо, щоб люди не мерзли, які працюють там, де ми це робимо. Дуже важко пальцями ворушити коли все задубіло", - сказав працівник проєкту Денис Квасов.

Вікна виготовляють за технологією винахідника з Кембриджського університету. Каркас формують з пластикових труб, а тепло зберігає повітря, яке утримується між шарами плівки. "Використовуємо дуже просту, але, сподіваємося, ефективну технологію. Ми з каналізаційних труб робимо рамку і обмотуємо її в кілька шарів целофановим кульком", - говорить Денис Квасов.

За день можна виготовити 5-10 вікон "з нуля", розповідає фахівець проєкту Костянтин Леоненко. Нині, тестують саму технологію.

"У нас є ручний, електричний інструмент та інструмент з чисельним програмним керуванням. Тобто 3D- принтери, фрезери, лазери. Просто, замість склопакета, робиться такий самий повітряний пакет з поліетилену, але 2-3 камери повітря, які тримають тепло. Це є ключовим принципом цього дизайну", - розповів Костянтин Леоненко.

Два тижні планують працювати волонтери в Охтирському районі. У їхніх планах – закрити вікна у багатоповерхівках Охтирки та пошкоджених будівлях Тростянця.

Читайте також Сумські волонтери освоїли сучасні технології з промислового виготовлення маскувальних сіток. Сумчани можуть безкоштовно обміняти старі лампи на світлодіодні: як це зробити.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело