10-річний спеціальний правовий режим господарської та інвестиційної діяльності на території Чернігівської області передбачає законопроєкт, ідею якого начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус виголошував ще до повномасштабного вторгнення РФ, а реальне обговорення відповідного законопроєкту розпочалось влітку 2022 року.

Тоді була створена робоча група з економічного відновлення регіону, під час засідання якої було зазначено, що запрацювати цей режим може не раніше січня 2023 року. Зараз вже лютий, а законопроєкт так і не винесли на голосування Верховної ради України. Чому так сталося та яка перспектива законопроєкту в майбутньому розповів В'ячеслав Чаус в інтерв'ю Суспільному.

За словами начальника Чернігівської ОВА, наразі в роботі обласної влади є два основних пріоритети: відновлення області після активних бойових дій та безпекові моменти. Третім пріоритетом є збереження бізнесу на Чернігівщині.

На Чернігівщині досі не впровадили "Я в мирний час казав про інвестиції, зараз ми про них не кажемо, але важливо зберегти бізнес та створити місцевим підприємцям умови для якогось розвитку та відновлення, адже багато підприємств позакривалось, багато зруйновано. Насправді це третій пріоритет. Він нікуди не дівся, єдине, що трошки трансформувався від інвестицій до підтримки бізнесу".

Наразі однією з основних проблем серед підприємств Чернігівщини є відключення електроенергії.

"Я неодноразово збирав бізнес для того, щоб по кожному підприємству подивитись можливості виведення їх в якісь окремі графіки. Умовно, щоб у підприємства з циклом у вісім годин в цей час не вимикалось світло, а потім його можна відключати до кінця доби. Зараз обленерго це питання з бізнесом опрацьовує, конкретно з кожним підприємством. Це те, що змінилося з часу перших відключень".

Відновили роботу 50% потужностей

Згідно зі статистикою, близько 80% бізнесу в області відновило свою роботу, але об'єктивно хтось працює на третину потужностей, хтось на 10%, хтось повністю відновився, каже Чаус. За його словами, якщо говорити про реальні цифри, то десь до 50% потужностей, які були до лютого-березня 2022 року, вже відновилися.

Здобути спеціальний правовий режим господарської та інвестиційної діяльності на території Чернігівської області поки не вдалося, бо цей законопроєкт не був винесений в зал, говорить Чаус.

"Ми працюємо далі над тим, щоб все ж таки його розглянули народні обранці. Профільний комітет його погодив, але далі вони не направляли його до залу. Там є певні негативні висновки міністерств, над ними ми теж працюємо. Всі ж вважають, що це недоотримання певних податків та платежів до бюджету, а ми вважаємо по-іншому. Ми вважаємо, що якщо ми цього не зробимо, то взагалі втратимо всі податки й платежі. Бізнес просто піде з Чернігівщини. Я сподіваюсь, що дасть Бог нам часу довести його до того, що він буде в залі й буде проголосований".

Читайте також

Новий індустріальний парк “Менський” офіційно включили до Реєстру

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Джерело