У Львові лялькарка родом з Донецька Валерія Замай поставила вертеп, в якому беруть участь діти переселенців. Виставу представили глядачам, тепер планують показувати в області.

Тіньову лялькову виставу з колядками та традиційними біблійними героями, що уособлюють добро і зло, грають виключно діти, розповідає її постановниця Вікторія Замай. Більшість з них — це переселенці з Харкова, Мелітополя, Донецька. Найменшій акторці лише п'ять, вона з Маріуполя.

"Насправді, давній Вертеп виглядав як ляльковий театр, а вже потім він перейшов у традицію костюмованого театрального дійства. У нашому також є біблійні герої: Ірод, Марія, Ісус, багато колядок. Поки готувалися ще й дізнавалися про особливості новорічних святкувань на Львівщині", — ділиться враженнями Валерія Замай.

Лялькарка з Донецька разом з дітьми переселенців ставлять вертеп на Львівщині

У вертепі взяли участь дев'ять дітей — дівчата та хлопчики різного віку. Репетиції та підготовка тривали місяць, але це дуже мало, каже Валерія. Кожній дитині потрібен різний час для того, щоб розкритися.

"Мені б не хотілося робити все поспіхом, підганяти дітей. Ще й світло вимикали, ми готувалися навіть під ліхтарями. Комусь треба кілька годин для свого героя приділити, а комусь і кілька днів не вистачає для цього. В ідеалі на такий виступ потрібно три місяці підготовки", — ділиться постановниця.

Усі фігурки та сцену-зірку своїми руками зробили юні актори та актриси під час майстерок в інтеграційному ресурсному центрі "Поряд". Це вже не перша їхня співпраця з Валерією Замай.

"Валерія була однією з перших наших відвідувачок, спочатку, як переселенки. Згодом ми почали співпрацювати. Це вже другий наш спільний проєкт. Під час театральної майстерні діти створили й показали п'єсу "ЧасоКосмічні пригоди". Цього разу Валерія занурила дітей не тільки у творчість, а ще й у традиції святкування Різдва на Галичині",— розповіла менеджерка з комунікацій центрів "Поряд" Ганна Хрякова.

Нині юні актори та акторки готуються до нових вистав. Незабаром вони показуватимуть свій вертеп у храмах Львівської області.

Читайте також

"Смачна" терапія для переселенок. Як жінки з Донеччини та Луганщини долають стрес кулінарією у Львові

"Солдатам в окопах має бути тепло". Підприємці зі сходу шиють зимовий одяг для ЗСУ у Львові

Переселенка з Луганщини організувала на Львівщині шелтер для тих, хто біжить від війни

"У гості до наших": у Львові переселенці поділились частинкою свого дому

Дітей з Торецька приймають на заході країни

"На Луганщині ми втратили все". Як рубіжанські шкарпетки почали виробляти у Львові

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Джерело