Фотопроєкт "Живу завдяки тобі" за участю дружин, матерів та батьків загиблих у війні з РФ військових, представили у Кропивницькому. На світлинах вони з портретами та речами загиблих, починаючи з 2014 року – касками з Майдану, одностроями, орденами та спортивним приладдям. До світлин додали слова, якими бійці підтримували свої родини за життя.

"Живу завдяки тобі" – це 27 фотографій, присвячених загиблим у війні з РФ кропивничанам. На світлинах – герої з тими, кого вони любили. А ще речі, які бережуть рідні у пам'ять про чоловіків та синів.

Фотографиня Юлія Косюн над проєктом працювала безкоштовно протягом трьох місяців: "Розуміла, що важливо перейнятись історією кожної родини. Перед проєктом вони заповнювали анкету, де вказували частини біографії, одну з фраз, якою герой під час війни підтримував родину".

Співініціаторка фотопроєкту Олена Степанок, яка 2015 року на війні втратила чоловіка, вважає, що у світлинах житиме пам'ять про захисників: "Краще таке слово як біль, біль і гордість. Адже родини полеглих захисників і захисниць України пишаються тим, що була у них в житті така сторінка – любові матері до сина, кохання дружини, любові до дітей".

У Кропивницькому представили фотопроєкт про загиблих у війні

Втратила на війні двох чоловіків

Учасниця фотопроєкту Ірина Тимофієва 2017 року у російсько-українській війни втратила чоловіка, з яким виховувала трьох дітей: "Його сину було 2,5 роки, коли він загинув. Лишилася пам'ять і машинка, якою вони грали".

Ілля Тимофієв загинув 19 липня 2017 року в районі селища Новотошківське. Зі слів жінки, росіянин за походженням, він понад усе любив Україну: "Казав: "Чого це вони прийшли на нашу землю? Тут мої діти, сім’я. Не дозволю вбивати дітей". І пішов захищати".

У війні з РФ загинув і другий чоловік Ірини Тимофієвої Андрій Семенов. У них – спільна донька: "На фото, що на виставці – діти Андрія. На жаль, ми не були розписані з ним. Я йому відмовляла постійно, а потім таки здалась. Народилася донька. Та недовго ми прожили".

Загинув чоловік у травня 2022 року у боях в районі селища Тошківка Луганської області, розповіла жінка: "Був на Майдані, добровольцем був, повернувся. Коли почалась повномасштабна війна, він не задумувався – зібрав речі, військкомат".

"Прорвемось"

Дмитро Кондратенко був майором Держспецзв’язку та чемпіоному світу з паверліфтингу. З його поясом на фотографії – дружина, мама та донька. Загинув боєць у березні 2022 року під час ракетного удару російських військових по будівлі Миколаївської обласної адміністрації, попрощалися з ним 1 квітня, розповіла його дружина Аліна: "Всім сім’ям хочеться розповідати про наших героїв, хочеться про них говорити, тому ми швидко погодилися. Написали: "Прорвемось". Він часто так казав, в будь-якій ситуації. Це не стосується окремо взятої війни російсько-української. Просто по життю, якщо щось не складалось, він казав – прорвемось. І все – ти розумієш, що ми дійсно прорвемось".

"Тримайтесь, все буде добре"

Віктор Бойко загинув, захищаючи Україну у 2014-му. На фотографії дружина з молодшою донькою написали його слова: "Тримайтесь, все буде добре". Згадують загиблого щодня, розповіла Олена Бойко: "Щоб була пам'ять і дітям, і онукам. Старшій доньці було 14 років, меншій – чотири, коли його мобілізували, коли загинув".

Навесні роботу над фотопроєктом продовжать.

В обласному краєзнавчому музеї виставка триватиме два тижні.

Читайте також У Кропивницькому презентували виставку про злочини СРСР та Росії Висять в окопах, як в галереї на стінах. Кропивничанка готує для бійців патріотичне печиво Про українців, їхню силу і боротьбу. У Кропивницькому готують вечір єдності до 24 лютого Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело