«Зловживаючи владою та службовим становищем виконуюча обов’язки начальника київської податкової за гроші приймала рішення щодо невідповідності критеріям ризиковості платників податків для низки підприємств», - повідомили в ДБР.

Також повідомляється, що виконуюча обов’язки начальника київської податкової є і Головою Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління Державної податкової служби Києві.

Тож вона разом з іншими членами комісії без законних на те підстав приймала рішення про відповідність або невідповідність критеріям ризиковості платників податків. І такі дії, зазначили в ДБР,  спричинило тяжкі наслідки.

Крім того жінка реалізовувала через своїх довірених осіб схеми щодо штучного завищення валових витрат деякими підприємствами, ведення підприємницької діяльності без реєстрації ФОП та подання недостовірних відомостей про доходи.

«За експертними оцінками до тіньового обігу потрапляло понад 15 млрд грн», - уточнили в ДБР.

Також слідство виявило причетність керівництва ГУ ДПС у м. Києві до схем незаконного отримання відшкодування ПДВ, в результаті яких у тіньовий обіг потрапило понад 30 млрд грн.

«Посадовці податкової «не помічають» цих схем, підтримують їх існування або напряму беруть в них участь за систематичне отримання оплати своїх «послуг», - розповіли  в ДБР подробиці схеми.

Дослідивши спосіб життя в. о. начальника Головного управління Державної податкової служби у м. Києві оперативники дійшли висновку, що він не відповідає рівню її офіційних доходів: вона має 3 квартири в Києві загальною вартістю приблизно 1 млн доларів США, будинок поблизу Києва вартістю приблизно 200 тисяч доларів США, дві автівки вартістю приблизно 150 тисяч доларів США. При цьому одне з авто вартістю приблизно 100 тисяч доларів США записане на її особистого водія, доходи якого за останні роки склали не більше 8 тисяч доларів США.

«Також жінка користується дорогими прикрасами, виключно дорогим брендовим одягом, золотими годинниками та іншими елітними речами. Загальна сума встановлених необґрунтованих активів посадовиці складає близько 1,4 млн доларів США», - додали в ДБР.

Обшуки за місцем проживання та роботи фігурантки продовжуються. Відомо, що під час слідчих дій вже знайдено 158 тисяч доларів США, 530 тисяч грн та 2,2 тисячі євро, елітні годинники, автомобілі та інше.

«Про родичів не забудьте»,

«От люди живуть»,

«53-річна тьотя знала як жити...», «Хтось же її кришував», «Це воно так в кожному районі і області»,

«Ви так всі податкові перевірте. Вони на блокуванні податкових накладних і внесені підприємств до ризикових добре наживаються, при цьому руйнуючи економіку України», - коментують результати слідства українці.

Також повідомлялось, що ексначальнику з Міноборони загрожує до 8 років. 

Джерело