Президент Австрії Ван дер Беллен перебуває з візитом в Україні. Він вже відвідав Бучу на Київщині. Там він наголосив, що вчинені злочини військами РФ проти людяності не повинні залишитися без покарання. Про свій візит федеральний президент написав у Twitter.

Як пише видання Die Presse, австрійський лідер прибув до України із міністром навколишнього середовища Леонор Гевеслер, міністром економіки Мартіном Кохером та представниками гуманітарних організацій, зокрема Червоного Хреста. На порядку денному й зустріч з президентом України Володимиром Зеленським.

"Ми хочемо дати сигнал: ми стоїмо на боці України. Ми не залишимо вас самих. Австрія допомагає Україні і допомагатиме й надалі", — сказав Ван дер Беллен журналістам.

"Тут, у Бучі, я оплакую кожне життя, знищене цією жахливою агресивною війною. Ці злочини проти людства, проти всього, за що ми виступаємо, не повинні бути забуті та не повинні залишатися безкарними", — написав Ван дер Беллен.

Австрійська делегація хоче надати генератори та будматеріали для будівництва 200 будинків. Крім того, ще 5 мільйонів євро буде виділено на відновлення пошкодженої української інфраструктури.

Він додав, що з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Австрія виділила Україні 118 млн євро допомоги.

Що відомо про візити у Бучу іноземних представників

Міністерка оборони Латвії Інара Мурнієце побувала у Бучі на Київщині. Там вона поспілкувалася із керівництвом міста. Це її перший приїзд в Україну.

Мери Варшави, Братислави, Праги та Будапешту побували у Бучі на Київщині. Під час візиту вони відвідали Алею Героїв, де поховані більшість захисників, що загинули на фронті. Також вони побували на місці масового захоронення на території Храму Андрія Первозванного.

Президентка Греції Катерина Сакелларопулу відвідала Бучу та Ірпінь на Київщині. У Бучі їй показали місце масового захоронення місцевих та розповіли про катування російськими військовими мирних жителів містечка: що кожен 5-6 бучанець, який залишився в окупації, був розстріляний.

До Києва прибула група послів постійних представників держав-членів при НАТО з Польщі, Чехії, Болгарії, Словаччини, Північної Македонії, Албанії, Естонії, Латвії, Литви та Румунії аби обговорити комплексну допомогу Україні. В рамках візиту вони відвідали деокуповані після масштабного вторгнення Росії в Україну Бучу та Гостомель на Київщині.

Міністр закордонних справ Польщі й чинний голова ОБСЄ Збігнєв Рау разом з генеральною секретаркою ОБСЄ Гельгою Марією Шмід побували у Бучі. Вони також побували на місці масового поховання.

Читайте також

Уперше після деокупації: у Бучанській громаді почали зведення нової адмінбудівлі

Джерело