Польща прагне скоротити час навчання українських військових на бойових танках Leopard 2 з десяти до п’яти тижнів. Про це повідомляє Reuters.

У селі Свентошув на заході Польщі, неподалік від кордону з Німеччиною, розташований один із трьох тренувальних центрів Leopard у Європі – інші знаходяться в Німеччині та Швейцарії.

Польські військові відмовилися підтвердити, де саме проходитимуть навчання українських військових, але військові експерти кажуть, що найімовірнішим місцем є Свентошув.

Польща хоче скоротити час навчання українських військових на танках Leopard

У навчальному центрі, обладнаному тренажерами, можуть проходити навчання одразу 14 екіпажів по чотири людини в кожній. Навчання на танках Leopard досі займало близько 10 тижнів, але, за словами інструкторів, цей час можна скоротити до п’яти.

"Якщо ми інтенсифікуємо навчання (шляхом максимального збільшення кількості) інструкторів, наш час і наші вихідні, ми зможемо навчити цілий екіпаж за п’ять тижнів", — сказав командир польського навчального центру Leopard Мацей Банашинський.

Він зазначив, що польські інструктори проводять курси підготовки танкістів і водіїв Leopard.

"Крім того, ми зараз проводимо курси механіків для озброєння, шасі та обладнання, що супроводжує Leopards", — сказав Банашинський.

Що відомо про передачу танків Leopard Україні

11 січня президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі президентів Люблінського трикутника у Львові повідомив, що Польща передасть Україні роту німецьких важких танків Leopard. Від початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України Польща передала Україні озброєння і техніки приблизно на 10 млрд злотих (понад 2,2 млрд доларів).

На брифінгу після зустрічі президент Володимир Зеленський зазначив, що очікує на передачу танків й від інших союзників України.

Секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі телемарафону на Суспільному заявив, що українські захисники зможуть освоїти передані західними партнерами танки Leopard за лічені тижні.

Європейський парламент закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца без зволікань поставити основні бойові танки Leopard 2 в Україну.

Однак Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на зустрічі Консультативної групи з питань оборони України у форматі "Рамштайн" 20 січня заявив, що "єдиного підходу до питання надання танків Leopard немає", і рішення ухвалено не було. Пісторіус також зазначив, що "враження, що є коаліція, де на заваді стоїть лише Німеччина, є оманливим".

22 січня міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок запевнила, що Німеччина не заперечуватиме проти можливої передачі Польщею Україні танків Leopard 2.

24 січня Польща офіційно подала запит на згоду Німеччини на передачу Україні танків Leopard 2 і закликала ФРН долучились до танкової коаліції.

25 січня Уряд Німеччини погодив передачу Україні танків Leopard 2 і дозволив реекспорт іншим країнам.

Про намір передати танки Leopard Україні повідомили Іспанія, Потругалія, Норвегія

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Leopard 2 став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Читайте також

Німеччина не проти передачі Польщею танків Leopard Україні — Бербок

Україна попросила у Німеччини танки на сьомий день війни — Мельник

Leclerc, Leopard 2, Challenger 2 — що відомо про танки, які може отримати Україна

Скільки танків Leopard потребує ЗСУ? Розповідає генерал-лейтенант у відставці

Стало відомо, коли Іспанія передасть Україні танки Leopard

Кулеба розповів, скільки західних танків Україна отримає у першій хвилі допомоги

Джерело