Протягом трьох днів оператори майстерні провели у Палаці дітей та юнацтва декілька занять, де разом з учасниками склали 3D-принтер та вчилися його використовувати. Працюють оператори майстерні під патронатом уряду Німеччини. Участь у роботі майстерні взяли зо три десятки юних сумчан.

Олександр ЗD-моделюванням займається рік. У Палаці дітей та юнацтва відвідує гурток робототехніки. На цьому занятті вирішив допомогти початківцю.

"Зараз ми з хлопчиком робимо автомобіль. У нього навіть виходить, не дивлячись на те, що він уперше цим займається. Найскладніше – якщо ти новачок, розібратися з програмою", – розповідає учасник мобільної майстерні Олександр.

Вчать моделюванню і розвивають технічні навички: до Сум приїжджала мобільна майстерня

Моделюють хлопці авто, яке Михайло планує надрукувати на новому принтері.

"Я думаю, вона в мене буде невеличкою. Мені це доволі просто дається. Нікому не подарую, собі на пам'ять лишу", – говорить учасник мобільної майстерні Михайло.

Кіра займається 3D-моделюванням четвертий рік. Каже, що в майбутньому планує обрати професію в ІТ-сфері.

"Я вже декілька разів працювала із 3D-принтером і для мене загалом дуже прикольно таким займатися. Щоб красиве на столі стояло, то я смайлика зробила смішного", – розповідає учасниця Кіра.

Володимир за фахом – архітектор. Останні три роки, за його словами, захоплюється ЗD-моделюванням. Нині у складі мобільної майстерні ділиться своїм досвідом та вміннями з охочими.

"Це той принтер, який ми разом із ними тут зібрали. Він залишиться тут. Це те, що ми їм привезли в межах проєкту “TOLOCAR”. Зараз він друкує деталі – це брелоки, які вони потім заберуть додому, а потім вони те, що тут змоделюють, самі в наступні дні роздрукують", – пояснює оператор мобільної майстерні Володимир Бабій.

Керівник гуртка "Робототехніка" Станіслав Стеценко навчає у Палаці моделюванню та як працювати на 3D-принтері. Викладач каже, що цей пристрій допомагає у багатьох галузях.

"Це виготовлення деталей, елементарно в гардероб можна виготовити номерки, якщо виготовлювати більш міцний пластик, то можна навіть гачки робити. Тобто різні деталі, компоненти декору. Дуже багато галузей використання", – говорить керівник гуртка "Робототехніка" Станіслав Стеценко.

"Ці майстерні курсують територією України і намагаються впроваджувати технічну творчість, допомагати розвивати громади України, навчати дітей та дорослих різним новим технічним навичкам та умінням. Ці мобільні майстерні нам надсилає Німеччина. Зокрема, мобільна майстерня, у якій я працюю, вона надіслана німецьким інститутом HIWW", – зазначає операторка мобільної майстерні "TOLOCAR" Ольга Іванченко.

Наступне місто на Сумщині, в яке завітає ця мобільна майстерня – Конотоп.

Читайте також У школах Сумської громади з 30 січня поновлюється навчання після канікул.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Джерело