Жителі Ізюма незадоволені перейменуванням вулиці Першотравневої, на якій під завалами п’ятиповерхівки торік у березні загинули пів сотні людей. Кажуть, хотіли б, щоб її назвали на честь того, кого знають ізюмчани. Відновлювати ж зруйнований будинок влада не планує, бо не бачить в цьому сенсу.

П'ятиповерхівка в Ізюмі була зруйнована внаслідок бомбардувань міста російськими військовими 9 березня.

За даними Ізюмської міськради, під завалами загинули близько 50 людей, але остаточна кількість загиблих досі невідома.

Перейменування Першотравневої вулиці в Ізюмі: що кажуть місцеві жителі

Жителька Ізюма Тетяна Чвалун каже, того дня вижила, тому що її не було вдома. Жінка щодня вигулює собаку біля свого колишнього будинку, який перетворився на руїни.

Каже, що у неї майже нічого не залишилося.

"Квартира знищена. Великий телевізор вцілів, під стінкою стояв. Речі пішли разом із квартирою. Ми не голі й не босі. Дякуємо волонтерам. Усе є, отримуємо пенсію. На ринку купуємо фрукти, м'ясо, сир. Були б голодні – жити б не хотілося", — говорить жінка.

"Спочатку плакали. Втратити житло – це дуже важко. Мені 31 січня буде 70 років. Все життя хотілося гарної оселі, перед війною ремонт зробили".

"Бомбардування були. Тут було пекло. Важко було на вулицю вийти. Суцільний град з неба: нас бомбардували снарядами всілякими", — каже Тетяна.

Міська рада у січні вирішила перейменувати вулицю Першотравневу, де розташований будинок. Відтепер це вулиця Пам'яті.

Тетяна Чвалун говорить, ані вона, ані родичі загиблих з будинку №2 такою назвою незадоволені.

"Пам’ять має бути на честь когось. Загинув хлопець-десантник у 2014 році, був збитий ІЛ під Луганськом. Бабуся його тут загинула під плитами. Чому б не назвати на честь Сергія? Табличка була на школі. Ось, якраз, вулиця Першотравнева. І ніхто б проти не був. Бо Сергія всі знали", — каже місцева жителька.

"Людей шкода. Я від чистого серця кажу: ми – осиротіли. Ми всі тут були однією родиною. Просто свої".

Назву вулиці змінили за результатами голосування, яке міська рада Ізюма проводила в соціальних мережах. У ньому взяли участь близько двох тисяч людей, розповідає заступник міського голови Ізюма Володимир Мацокін.

"Були запропоновані декілька назв. Я навіть пам'ятаю, що це були: Янголів-охоронців, Пам'яті та Великопомна. Більшістю відсотків перемогла вулиця Пам’яті, тому немає більше в Ізюмі вулиці Першотравневої", — розповідає Мацокін.

Заступник Ізюмського міського голови говорить, зруйнована російськими обстрілами п’ятиповерхівка на цій вулиці обстежена. Спеціалісти готують документи щодо технічного стану будівлі.

"Пам'ять – це те, що закарбувалося в нашому серці, але із цією пам'яттю ми маємо жити далі".

"У військовій адміністрації є розуміння, що немає сенсу відновлювати будинок. Навіть ті люди, у яких залишилися квартири у вцілілих під'їздах, говорять, що не хочуть і не зможуть там мешкати, оскільки це вже місце не для проживання. Це місце трагедії", — говорить Мацокін.

Тетяна Чвалун каже, зараз у будинку ніхто не живе. 9 березня разом із сусідами хочуть прийти сюди, щоб вшанувати пам’ять загиблих.

Що відомо 10 травня, під час окупації Ізюма, стало відомо, що внаслідок обстрілу під завалами на вулиці Першотравневій, 2 загинули 44 людини, повідомляла обладміністрація. Ізюм армія РФ руйнувала з літаків та артилерії від березня. У місті зруйновані головні адміністративні будівлі, а також житлові багатоповерхівки. Місто наприкінці березня окупанти взяли в облогу, 1 квітня у Генштабі повідомили, що росіяни захопили Ізюм. Під час контрнаступу у вересні 2022 року Збройні сили України звільнили місто від загарбників, за участі президента України Володимира Зеленського над містом підняли український прапор. В Ізюмі почали процес перейменування топонімів, які пов'язані з Росією. У січні в Ізюмі перейменували вулицю Першотравневу — в будинку №2 у березні 2022 року під завалами загинули близько 50 людей після влучання армії РФ у будинок. Нову назву обрали, щоб вшанувати пам'ять загиблих.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Джерело