"Снаряди потрапляли у сусідні будинки, жах, що робилося",– згадує евакуацію переселенка з міста Авдіївка Донецької області Лариса Неботова. Нині вона з братом та ще вісьмома переселенцями живуть у ліцеї селища Петрове Олександрійського району Кіровоградської області. Суспільне дізнавалось, які умови для них там створили.

Лариса та Володимир Неботови залишили домівку 28 квітня 2022 року, рятуючись від обстрілів російських військ. У Кіровоградську область приїхали евакуаційним потягом, з собою забрали трьох кішок. Жінка не знає, чи вцілів їхній будинок: "Знаємо з інтернету, що Авдіївка розбита на 80%. Звичайно, хочемо повернутися додому. І всім бажаємо повернутися додому. Хочемо, щоб якнайшвидше закінчилася війна і перемога була за нами, за Україною, щоб швидше цей жах скінчився".

Чотири місяці прожили на туристичній базі у Кропивницькому районі. Наприкінці серпня їх перевезли у селище Петрове і поселили у класі ліцею, розповіла Лариса Неботова: "Ми потрапили немов у казку. І гаряча вода, і душова кабіна, і триразове харчування".

Замість учнів – переселенці. У ліцеї на Кіровоградщині у класах поселили жителів з Донеччини

Їжу для переселенців готують у шкільній їдальні. Для них за гроші громади облаштували сім класів. Живуть по двоє, розповіла директорка ліцею Алла Вєтрова: "У ліцеї навчаються 527 дітей. Через війну і невелику відстань до Кривого Рогу вони навчаються дистанційно".

За словами секретаря Петрівської селищної ради Володимира Руденка, на ремонт класів витратили мільйон 800 тисяч гривень: "Криворізька громадська організація надала двері, лінолеум, кабелі, проводку, душові кабіни, керамічну плитку".

Коли діти повернуться до навчання у школі, переселенці житимуть в іншому місці, сказав секретар селищної ради: "У нас підготовлені два дитячі садки, де ці люди зможуть жити допоки їм буде потрібно".

Що відомо

У Петрівській громаді живуть 1230 переселенців з Донецької, Дніпропетровської, Харківської та Херсонської областей. Для 73 облаштували кімнати у школах і дитсадках, 1157 людей винаймають житло та проживають у родичів.

Читайте також На Кіровоградщині на базі ліцею облаштовують гуртожиток для переселенців. У громаді на Кіровоградщині облаштували 100 будинків для переселенців. "Може, у когось серце тьохне". Евакуйованим з Донеччини тваринам шукають господарів. Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело