Політичний експерт Валентин Гладких пояснив, що політтехнологи переконують усіх, що через інформаційну кампанію можуть впливати на подієвість, але не можна повністю нівелювати нашу реальність.

Про це він розповів у програмі «Культ особистості».

Що первинне – подієвість чи інформаційний простір? – Валентин Гладких

«Що первинне – подієвість чи інформаційний простір? Ми спочатку щось скидаємо в інформаційний простір, формуємо людську свідомість, людська свідомість впливає на людську поведінку, через людську поведінку ми впливаємо на цю подієвість? Чи навпаки: спочатку є подієвість, ця подієвість формує людську поведінку, думку, а потім це знаходить своє відображення в інформаційному просторі?», - запитує Валентин Гладких.

Як він зауважує, зрозуміло, що більшість політтехнологів і людей, які живуть із цього, завжди переконують своїх замовників у тому, що вони через оцю інформаційну кампанію можуть вплинути і змінити подієвість докорінно.

«Я більш стримано до цього ставлюся, я все-таки схильний, що у цій боротьбі між холодильником і телевізором безпосередній досвід людини важливіший, ніж картинка, яку цій людині намагаються накинути. Це однозначно», - стверджує Валентин Гладких.

За словами гостя програми, з одного боку, є бажання у той чи інший спосіб, використовуючи інформаційні інструменти, впливати на свідомість, через свідомість – на поведінку. До того ж, додає він, це єдине, що можливість і гроші тим, хто це робить, якби вони не впливали на поведінку, вони би фактично не були нікому цікаві. З іншого же боку, зауважує експерт, потрібно розуміти, що ми не можемо повною мірою компенсувати інформаційною картинкою безпосередню реальність, яка дана вам у вашому щоденному досвіді.

Джерело