За процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури повідомлено про підозру уродженцю Косівського району Прикарпаття у колабораційній діяльності (ч. 4 ст. 111-1 КК України).

Слідством встановлено, що прикарпатець у 2014 році виїхав до РФ і розпочав там будівельний бізнес.
Від початку збройної агресії РФ проти України чоловік, використовуючи підконтрольні йому дві російські компанії, організував виконання будівельних та ремонтних робіт у взаємодії з незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території Донеччини.
У грудні 2022 року він почав відновлення об’єктів Жовтневого району в м. Маріуполі – Донецького академічного обласного драматичного театру, філармонії та інших зруйнованих і пошкоджених збройними формуваннями РФ будівель та споруд.
З метою приховування доказів учинення воєнного злочину – масового вбивства українців за вказівкою представників окупаційної влади чоловік організував демонтаж центральної та фронтальної стін, фасаду споруди драмтеатру, які містили сліди бомбардування 16 березня 2022 року.
Спеціальне досудове розслідування здійснює Управління СБУ в Івано-Франківській області.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Про підозру повідомлено прикарпатцю, який виконував роботи з демонтажу Маріупольського драмтеатру

Джерело