Передавання Україні танків західного зразка є сигналом Путіну, що Захід має наміри і надалі підтримувати Україну у війні проти російських окупантів. 

Про це інтерв’ю ТСН.ua розповів військовий аналітик Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Ігор Левченко.

"Путін отримав зрозумілий та чіткий сигнал. Захід, не дивлячись на зволікання та внутрішні невпевненості, налаштований рішуче підтримувати Україну. Постачання західних танків, що є новим видом озброєння, свідчить про вагому підтримку. І що постачання тільки зростатимуть", - пояснив експерт. 

Експерт - про передавання Україні західних танків: "Путін отримав чіткий сигнал"

Ігор Левченко додав, що танків Leopard достатньо у Європі і вони можуть вплинути на ситуацію на фронті. 

"Передавання танків від США може бути елементом політичного тиску на ту ж Німеччину. Бо німці заявляли, що вони хочуть, щоб і американці поставили Україні сучасну бронетехніку. Але німецькі танки технологічно придатніші у порівнянні з американськими. Leopard достатньо багато в Європі, щоб передати нам певну кількість машин, які можуть вплинути на ситуацію", - пояснив експерт. 

Нагадаємо, напередодні Німеччина дозволила реекспорт своїх танків Україні та заявила, що також передасть свою бронетехніку. Також президент США Джо Байден повідомив, що Україна отримає 31 танк Abrams.

Отримає Україна танки Challenger і від Великої Британії. 

Читайте також:

Чи вистачить Україні західних танків і коли вони потраплять на фронт: аналіз NYT

Іспанія готова надати Україні понад 50 танків Leopard

У Німеччині уточнили терміни доставляння танків Leopard 2 до України

Джерело