У Кропивницькому протягом 2022 року вивезли непотріб з 23 стихійних смітників, витративши на це більше двох мільйонів гривень. Про це розповів керівник комунального підприємства "Універсал 2005" Віктор Панішко. Та за декілька днів, з його слів, містяни знову несуть туди відходи. Суспільне дізнавалось, скільки сміття вивезли за рік зі стихійних звалищ та які штрафи за вивезення і звалювання сміття у невстановлених місцях.

За словами Віктора Панішка, зі звалища на вулиці Салтикова-Щедріна у Кропивницькому за рік вивезли 4,4 тисячі тонн відходів. З усіх звалищ вивезли 7,5 тисяч тонн: "Дюди привозять будівельне сміття, багато гілля. Все це прямо з машини вивалюють".

Непотріб на смітник на вулиці Салтикова-Щедріна принесла Лідія Яценко: "Коли заборонять і ніхто не буде сюди вивозить, і ми не будемо. А так всі везуть, і ми теж".

Стихійні сміттєзвалища у Кропивницькому. Кого штрафують і скільки грошей витрачають на прибирання

Викидати там сміття не можна, сказала інспекторка з благоустрою Лариса Мироненко. На жінку склала адміністративний протокол. Зі слів інспекторки, за вивезення і звалювання сміття у невстановленому місці передбачений штраф від 340 гривень до 1360 з жителів міста та від 860 до 1700 гривень з підприємців. 2022 року оштрафували 12 людей.

Місцева жителька Ася Аракелян уклала договір з підприємством, яке вивозить сміття. За словами жінки, їй сміттєзвалище, яке утворили неподалік дому, заважає: "Воно смердить, іноді його підпалюють".

Сміттєзвалище 15 років тому створили жителі мікрорайону, розповіла кропивничанка Валентина Десятирик: "Зі всієї Старої Балашівки сюди сміття везуть. Як запалять там безхатьки, вітер несе все у двір. Це по-перше. А по-друге, гризуни там і собак безпритульних поруч багато".

Що відомо

За словами еколога Миколи Ковальова, в Україні близько 33 тисяч санкціонованих звалищ і понад шість тисяч несанкціонованих. Вони займають близько 7% площі країни. Щороку утворюють до 450 мільйонів тонн твердих відходів, які забруднюють ґрунт, воду і повітря: "Треба вчитись використовувати відходи з користю і збільшити штрафи. На відходах можна заробляти, відсортоване сміття з України купують інші держави".

Для того, щоб будувати завод, треба певний об’єм сміття. Чим більші громада й місто, тим більше сміття утворюється, розповів директор обласного департаменту екології В’ячеслав Дубровський: "Ми стикнулись з проблемою, чи буде достатня кількість сміття. Є підприємці, які кажуть, що йолго у нас не дуже багато. Ведемо роботу з місцевими та міжнародними партнерами в цьому напрямку".

Зі слів директора департаменту, розрахунків щодо суми, необхідної для будівництва сміттєпереробного заводу, не робили. А щоб його збудувати, сказав, потрібен інвестор.

Читайте також У Кропивницькому за вивезення сміття не платять майже 40% містян – "Екостайл". У Кропивницькому запрацювала мапа сортування відходів. Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело