Цьогоріч Аліна Паш (Alina Pash) стала співведучою музичної премії разом із нідерландцем Фернандо Хамером. Music Moves Europe Awards 2023 – премія Європейського союзу у сфері популярної сучасної музики. Метою премії є відзначити молодих європейських артистів і підтримати їх у побудові міжнародної кар’єри. Вона вручається з 2004 року і її переможцями також були Adele, Dua Lipa та Rosalia.

Про те, чому важливо, щоб українці були присутні на світових майданчиках, та про проведення Music Moves Europe Awards 2023 зокрема поговоримо з Аліною Паш в ефірі програми "Культура на часі".

Перш за все я вітаю вас з проведенням премії! Ви в інстаграмі написали, що вперше були ведучою, іще й англомовною ведучою, і це був виклик для вас. До того ж проведення премії припало на перші дні після трагедії в Дніпрі. Як на цьому емоційному тлі вдалося відпрацювати?

Alina Pash про проведення Music Moves Europe Awards і присутність українців на світових майданчиках

Мені здається, що всі ми, українці, живемо в неймовірних контрастах щодня, і попри все залишаємо міцними і йдемо вперед. І це дуже важливо, і це хочеться транслювати. Це те, що я також намагалася показати міжнародній спільноті, що українці сильний народ, і що б не було, ми можемо йти вперед, і ми будемо йти до самого кінця, допоки наша Перемога не настане.

А чи спілкувалися ви з Джері Хейл? І які в неї враження від перемоги?

Звісно, дуже приємно, що вже третій рік поспіль Україна присутня на такому крутому міжнародному фестивалі, адже там справді потужні артисти з усіх куточків Європи. Третій рік поспіль українки забирають якісь перемоги: спочатку Alyona Alyona, минулого року я, цього року симпатію публіки забрала Jerry Heil. Я їх вітала, питала, як вона. Вона дуже переживала, але зараз бачимо, наскільки круто, коли є фан-база, є люди, які підтримують. І ось так має бути, ми разом маємо йти до всіх перемог.

Читайте також: Alina Pash: "Ще багато роботи, щоб повернути повагу людей"

Минулого року куди ви витратили ці кілька тисяч євро, які отримали як приз за премію?

Мені, до речі, складно відповісти на це питання повноцінно: поки що я не отримала ці гроші, адже мій колишній менеджер поки що їх мені не віддав. Я дуже сподіваюся, що я їх заберу: чи в суді, чи без. Побачимо, але поки що я на них чекаю.

Нехай все складеться якнайкраще! Я хочу розпитати, чим важлива ця премія. Наприклад, яким чином минулорічна нагорода вплинула на ваше позиціювання в Європі?

Знаєте, минулого року з цієї премії взагалі почався мій рік, і вже на той час у мене дещо сталося і з квартирою моєю (там була пожежа), і я була досить розчавлена тією атмосферою, яка в Україні була присутня перед вторгненням. І саме цей конкурс мені дав якійсь поштовх: це все було після пандемії, ми не мали аудиторії, все це знімалося і так далі.

Але те, що Україну відмітили вже там, відмітили саме етнічний стиль прогресивний, за який я відповідаю у своїй творчості, мені було дуже важливо. Це ніби дало поштовх, щоб далі боротися. І рік, який для нас всіх є дуже непростим, якось все разом в комплексі зібрало сили в кулак і дозволило потім їздити на благодійні концерти, на фестивалі, говорити правду, яка справді є в Україні. Тому що ви знаєте: інфопростір — це величезний фронт, який теж треба тримати.

Не можемо залишити поза увагою критику з боку українців на вашу адресу, яка почалася ще майже рік тому після історії з підробкою документів під час проведення Нацвідбору на " Євробачення". З того часу вас регулярно за щось критикують. І зазвичай ви ігноруєте хейт, але ось у випадку з нещодавнім відео на " Ісландії", у якому після виходу вашого тіктоку про тата на фронті Володимир Петров запропонував вам займатися тільки музикою і більше ні чим. Ви відреагували у фейсбуці цілим постом і назвали це відео "чотирма хвилинами сексизму". Чому ви вирішили все ж відреагувати і відповіли саме так?

Так, час від часу все таки хочеться реагувати на критику, особливо якщо вона йде від медіаперсон. Я думаю, що логічно, коли це ігнорується, тому що свій ресурс треба витрачати у правильне русло. Але у цьому випадку подруга, яка веде сторінку, де я розповіла у себе в пості, що це саме за організація, насправді бореться із сексуальним рабством, адже багато українок виїхало за кордон і є багато небезпек, які чекають на них, і треба бути освіченими. Мені захотілося якось поєднати цю інформацію і показати, що хлопці, займіться чимось справді важливим, висвітлюйте справді потрібне. Але з Петровим я не вперше зустрічаюся у коментах у фейсбуці, він, можна сказати, так своєрідно "підкатує".

І на завершення: ви були першою, хто прийняв рішення не відмовлятися від участі у світових музичних заходах, де є росіяни, а навпаки їхати туди заради контрпропаганди. Скажіть, будь ласка, які зараз цілі в плані музичного амбасадорства ви ставите перед собою на 2023 рік?

Так, була критика щодо "Sziget" зокрема, це фестиваль великий, міжнародний, європейський, загалом туди дуже багато молоді з’їжджається. І я для себе прийняла рішення свідомо, що я не хочу, щоб звучала там голосніше за нас Росія, це смішно. Хочеться відповідати ще сильнішим голосом на це все. І це було 45 хвилин антиросійського шоу, яке дуже круто сприйнялося і в медіа, і людьми, це було конкретно видно. Звісно ж, хочеться звучати.

Як я вже сказала, інформаційний фронт, взагалі культурний, медіафронт ми маємо тримати. Хто буде говорити за Україну? І не тільки з телевізорів, і ось так просто до людей, коли ми бачимося на концертах. Адже це підтримка й українців, які виїхали, і це підтримка інформаційного фронту для людей. У кожній країні він різний: в Угорщині своєрідний, в Італії своєрідний, там російська пропаганда дуже добре працює, і хочеться їй протистояти.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

Джерело