З понеділка, 23 січня, в ефір телеканалу Суспільне Культура повертається інформаційно-аналітична програма "Культура на часі". Відтепер до студії наживо ведучі зможуть запрошувати кілька гостей для дискусій на культурну тематику.

За словами шеф-редакторки програми Олени Нужної, оновиться не тільки студія проєкту.

"Попри всі складнощі, спричинені в тому числі повномасштабним вторгненням росії, у проєкту "Культура на часі" нарешті з'явилася власна студія із сучасними технологічними рішеннями. Разом з тим, крім оновлення інтер'єру, на глядачів чекає і нове змістове наповнення. У випусках нашого щоденного проєкту з'являться аналітичні матеріали на суспільно важливі теми в культурній сфері", — розповіла Олена Нужна.

Новий сезон

Новий продюсер програми «Культура на часі» Юліан Новак розповідає, що програма продовжить ділитися ексклюзивами:

"Загалом плануємо заглиблюватися в культурні процеси. Аналізувати, розбиратися в них та пояснювати нашим глядачам, чому це важливо та на часі. З приводу нової студії, то з нововведень: плануємо запрошувати одразу декількох гостей, щоб дискусійно обговорювати культурні теми".

Ведуча програми Людмила Чиркова каже, що формат передачі не зміниться, але про музику розповідатимуть більше.

"Ми повертаємося в ефір з нової студії для "Культури на часі". Формат принципово не змінюється, але в нас тепер буде більше технічних можливостей візуально насичувати випуски, — зазначила Людмила Чиркова. — Ми з командою намагаємося балансувати між усіма темами, що на часі, наприклад, уважно стежимо за історією Довженко-Центру. Але, до речі, в найближчому майбутньому ми зможемо приділяти більше уваги музиці, адже до нас доєднався новий креативний продюсер із бекграундом у музичному медіа. Буде цікаво".

Ведучий Віктор Дяченко підкреслив важливість інтеграції української культури у світову:

"З командою ми все більше поринаємо в аналіз українського культурного процесу всередині країни та зовні. Адже важливо жити не лише локальними українськими проєктами, але й інтегрувати нашу культуру в світову спільноту. Важливо показувати внутрішню силу і зовнішню підтримку, внутрішній креатив і закордонних митців, що тримають українське питання на вістрі новин, — говорить ведучий. — Особисто для мене пріоритетним залишається процес скасування всього російського в межах України. І це життєвий та професійний вектор. Впевнений, це на часі. Лише за декілька місяців 2022 року неодноразово бачили, як деякі представники освіти, науки, культури неоднозначно висловлювалися у нашій програмі щодо російської культури, почасти толеруючи росіян. Суттєві аргументи та висвітлення цієї проблеми досі важливі. Бо кінець імперії настане тоді, коли ми перестанемо живити її коріння своїм українським толерантним ставленням. Шукаймо своє коріння, але не плутаймося в толстоєвських".

Зазначимо, інформаційно-аналітичний проєкт "Культура на часі" виходить щодня у будні о 22:00 на телеканалі Суспільне Культура з липня минулого року. Програма про найцікавіші події й постаті українського культурного фронту. Мистецькі виставки, кінопокази, літературні й музичні фестивалі, а також розмови з лідерами думок про культуру як ціннісний орієнтир в умовах війни — у щоденному вечірньому огляді. Ведучі проєкту — Віктор Дяченко та Людмила Чиркова, які працюють в ефірі потижнево.

Джерело