Пункти незламності, які працюють на території нашої області, занесені у запропоновану Офісом Президента України онлайн-форму.

Станом на 23.01.2023, на Івано-Франківщині утворено загалом 185 пунктів незламності, з яких 122 стаціонарних пункти незламності, організовані органами місцевої виконавчої влади і місцевого самоврядування; 35 стаціонарних та 11 мобільних пунктів незламності Головного управління ДСНС України в області; 2 пункти незламності на ж/д вокзалах у містах Івано-Франківську та Коломиї та 15 пунктів незламності (14 стаціонарних та 1 мобільний) Головного управління нацполіції у Івано-Франківській області.

Пункти незламності в основному забезпечені незалежними джерелами (твердопаливні котли, булер’яни, буржуйки), електрогенераторами, засобами зв’язку, доступом до інтернету, можливістю заряджання мобільних пристроїв, санвузлами, резервом питної та технічної води, меблями, медичними препаратами та протипожежними засобами, посудом і засобами для приготування їжі. У значній частині пунктів незламності наявні укриття. Створено запас пально-мастильних матеріалів та твердого палива. За пунктами обігріву закріплені відповідальні особи з числа керівного складу установ, на базі яких вони утворені, та з числа працівників виконавчих структур органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Одночасно, зареєструвалися і підтверджена робота 11 об’єктів відповідального бізнесу, як об’єктів з генераторами, де теж можна зігрітись і зарядити мобільні пристрої (кав’ярня «корівка» в с. Яблуниця Надвірнянського району, Центр обслуговування абонентів мережі «Ланет» м. Івано-Франківськ, кафе «Шпиндель» м. Івано-Франківано – отель «Клубхауз» м. Івано-Франківськ, ТОВ «Прикарпатенерготрейд» м. Івано-Франківськ, магазин «Алло» м. Івано- Франківськ, аптека «БАМ» м. Івано-Франківськ, АЗС «Укрнафта» м. Івано- Франківськ, АЗС «Укрнафта» м. Калуш, Комп’ютерна академія м. Івано- Франківськ, «Щедрий маркет» м. Коломия). Також, на території Івано-Франківської області, працюють і можуть надати послуги населенню 160 об’єктiв рiтейлу, в тому числі 48 автозаправних станції, 30 аптек, 61 відділення банків, 21 супермаркет.

З початку роботи пункти незламності надали свої послуги 17369 особам (2345 особам – у стаціонарних пунктах незламності органів влади, 90 особам – у стаціонарних пунктах ДСНС, 14934 особам – у мобільних пунктах ДСНС).

У тому числі, за попередню добу пункти незламності відвідали 193 осіб (4 особи стаціонарні пункти незламності органів влади, 0 осіб – стаціонарні пункти ДСНС, 184 особи – мобiльнi пункти ДСНС).

3 62-х територіальних громад області у 28 громадах пункти незламностi не утворені (у Івано-Франківському районі – не утворено пункти незламності у 9 громадах; у Калуському районі – у 9 громадах, у Коломийському районі – у 7 громадах, у Надвірнянському районі – у 3 громадах).

3 804-х населених пунктів області пункти незламності утворено тільки у 81 населеному пункті. Тобто, у 723 населених пунктах пункти незламності відсутні.

Івано-Франківський район – при кількості населення понад 580 тис. осіб з існуючих 319 населених пунктів тільки у 21 (6%) населеному пункті створено пункти незламності (37 одиниць), де одночасно може перебувати 6220 осіб (менше 1,19% від загальної кількості населення).

Івано-Франківська міська громада: проживає близько 282 тис. населення, з 19 населених пунктів, які входять у склад громади, тільки у 4 (21%) населених пунктах органами влади утворені пункти незламностi загальною одноразовою вмістимістю 2520 (0,89%) осіб. Зокрема, у самому м. Івано-Франківську, де проживає понад 238 тис. осіб, створено 6 пунктів незламності, які можуть одночасно прийняти 1220 осіб. А це тільки 0,51% населення від загальної кількості проживаючих у обласному центрі.

У інших міських громадах Івано-Франківського району ситуація з функціонуванням пунктів незламності також потребує покращення.

“Пункти незламності” надали допомогу вже 17369 особам

Джерело