Енергоблоки мають побудувати за американською технологією

Кабінет міністрів ухвалив розпорядження про організаційні заходи щодо будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС. Про це повідомили у Міністерстві енергетики.

Орієнтовний термін завершення будівництва та запуску двох енергоблоків на ХАЕС припадає на 2030−2032 роки, хоча на строки може вплинути перебіг воєнних дій. Вартість одного енергоблока становить близько $5 млрд.

Кабмін розпорядився побудувати два енергоблоки на Хмельницькій АЕС – коли їх планують збудувати й запустити

"Будівництво реакторів AP1000®️ американської компанії Westinghouse в Україні є потужною крапкою у завершенні співробітництва із Росією у сфері атомної енергетики. Кабмін ухвалив рішення про те, що ми починаємо розробку технічної документації щодо нового типу реакторів, які в Україні ніколи не будувалися. Тобто ми закінчили еру створення атомної генерації за радянською технологією", – прокоментував розпорядження КМУ міністр енергетики Герман Галущенко.

Довідка. Реактор AP1000®️ компанії Westinghouse – це реактор ІІІ+ покоління, який має суттєві переваги у порівнянні з радянським ВВЕР-1000 (сьогодні в Україні експлуатуються 13 таких енергоблоків), особливо за рівнем безпеки, технічними та економічними показниками.

Як повідомлялося, контракт між НАЕК "Енергоатом" та американською Westinghouse Electric Company на розробку оновленого техніко-економічного обґрунтування будівництва двох блоків AP1000 на Хмельницькій АЕС було підписано у липні 2022 року.

Як повідомляв 5.UA, у 6 областях аварійні вимкнення – у Yasno заявили, що світло-сірі зони графіку нині найшвидше означають відключення.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою: струму в Україні бракує – скоро світло відключатимуть на довше

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело