В екопарку у селі Ковалівка, що на Полтавщині, добудовують зимовий вольєр. Він – для тварин, які переїхали із міст, які обстрілює російська армія, розповів Суспільному власник закладу Віталій Ільченко. За його словами, від початку повномасштабної війни тут оселилися понад 2 тисячі тварин.

За самкою рівнинного тапіра Світлана Вишневецька доглядає від народження. Протягом перших 10 днів життя тварини жінка майже не виходила з вольєру.

"Жила разом з ними в одному вольєрі, тому що треба було дивитися, як матусі, як татусь будуть доглядати за дитиною, як будуть себе поводити. А ця, коли була малесенька, лежала поряд і смоктала мій палець. Як пустушку смоктала мій палець", — каже працівниця екопарку Світлана Вишневецька.

Тварини-переселенці в екопарку поблизу Полтави: у яких умовах живуть

Світлана – ветеринарка, 10 років працювала у харківському екопарку. Після повномасштабного вторгнення допомагала звідти евакуйовувати тварин до Ковалівки на Полтавщину. Нині тут залишилася доглядати їх.

"І під обстрілами, по два, по три рази приїжджали. Був квиток в один бік, коли поряд зривається. І коли ти це бачиш, але знаєш, що тобі потрібно загнати мавпу або казуара, то ми не залишали нікого, розумієте, ми просто брали і виводили", — додає Світлана Вишневецька.

До Ковалівки з Харкова Світлана привезла, зокрема, альдабрських черепах.

"Вони в Україні є тільки у нас. Ми перші в Україні, хто їх інкубацію виведе. Це буде теж моє дітище. Ростуть ці дітки до 350 кілограмів. Уявіть отакого розміру! Вони стають на задні лапи в пошуках їжі. І шия витягується на цілий метр. Щодня їжу змінюємо. Щодня в раціон додається щось. Сьогодні, до прикладу, без білкової їжі, завтра буде білкова їжа", — говорить працівниця екопарку Світлана Вишневецька.

Для приматів та решти теплолюбних тварин в екопаркові добудовують зимовий вольєр.

"І зараз ми його вже відсотків на 75 заповнили тваринками, які були переселені з східної території України, з Харкова, з інших зоопарків та приватних колекцій", — розповідає власник екопарку Віталій Ільченко.

За словами Віталія Ільченка, з будівельними матеріалами та харчами для тварин допомагають волонтери.

"Тяжко, тяжко, бо відключення зараз. Виходимо, коли немає світла, за допомогою генераторів, твердопаливних котлів стараємося набирати температуру, щоб більш-менш була в рамках тих умов, які потрібні для існування цих тварин", — каже власник екопарку Віталій Ільченко.

Від початку повномасштабної війни тут оселилися понад 2 тисячі тварин. Це, зокрема, лами, кози, зебри, олені.

Джерело