На покупку антидронового щита необхідного зібрати більше 300 тисяч гривень

Військовослужбовець продає медалі за спортивні заслуги, щоб зібрати гроші на антидроновий щит побратимам. Черкаський спортсмен Григорій Чуб виставив на аукціон 16 своїх медалей. Він воював 9 місяців поспіль, а нині через поранення на реабілітації. Доки у цивільному, хоче допомогти побратимам і шукає охочих придбати його відзнаки.

До війни Григорій Чуб був тренером і щодня навчав дітей в училищі. Тут сам облаштував спортзал та відкрив гурток із силової підготовки для молоді, адже сам спортсмен. Тут зберігаються 16 його медалей з кікбоксингу, паверліфтингу, гирьового спорту, боксу, армреслінгу та веслуванні на концептах. За 6 років Григорій навчив не один десяток дітей. На його тренування завжди була черга.

Військовослужбовець та спортсмен виставив на аукціон свої медалі: на що збирає гроші – сюжет (Відео)

"Згідно з нормативами, середня наповнюваність гуртка становить 10-15 осіб, але як показала практика, на даний гурток було більш охочих відвідувати, то в середньому доходило до 25 отримувачів освіти. У вечірній час чим зайнятися було і непогані результати показували під час змагань", – розповів директор ДНЗ "Черкаське вище професійне училище будівельних технологій" Олександр Саюн.

Але останні 9 місяців Григорій не тренувався, адже з початком російського вторгнення вступив до лав Збройних сил і захищав Україну на авдіївському напрямку. Був поранений і нині на реабілітації.

"Я бачив, що я не маю права сидіти вдома, коли такі діти будуть рости. Вони мають жити в нормальній країні, в нормальному майбутньому", – запевнив військовослужбовець ЗСУ Григорій Чуб.

Щоб не гаяти часу на самі лише процедури, продовжив допомагати побратимам. Вирішив придбати для них антидроновий щит. Щоб зібрати гроші, виставив на аукціон свої медалі за спортивні досягнення.

"Вони антикварної цінності не несуть, але вони несуть певне психологічне навантаження, мотиваційне навантаження, це історії. Якісь потрапляли просто так до рук, якісь були в дуже важкій боротьбі дісталися, якісь там смішною історією, коли я роз’їдався до 115 кг, щоб потрапити у категорію вище і боротися там у паверліфтингу, там не багато людей", – додав Григорій Чуб.

Свою гордість перед продажем показує своєму першому тренеру – Едуарду Паку. Він тренував Григорія, коли той вчився в школі. Вже тоді бачив у хлопця наполегливість, тож кількістю його відзнак не здивований.

"Дивлюсь, старається, але каже: "мені цього не можна робити, цього мені не можна". Що таке, кажу, а він: "в мене тут нога, там спина". Я дізнаюсь, що у нього були там поліартрити і такі хвороби, що не сумісні із тренуваннями. Я кажу, що ти хочеш, щоб мене посадили? Каже: "я дуже хочу займатись, у мене шансу такого". У нас, хто тут заїжджає, а у місто їздить, у мене такої можливості немає, щоб він міг займатися не травмуючи важкі для себе зони, і він займався", – підсумував тренер Григорія Чуба Едуард Пак.

Григорій вирішив встановити стартову ціну на кожну з медалей – 20 тисяч гривень. Якщо охочих буде багато, продасть тому, хто запропонує більше грошей. Якщо ні, продасть без торгів, бо гроші треба терміново. Антидроновий щит, який він планує купити, коштує більше 300 тисяч гривень. Одночасно побратими просять ще тепловізор та авто.

Яна Лимаренко Олександр Лісовий, Черкаси, "5 канал"

Дивіться також відео на тему: "Українські Воєнні Історії": бійці ТрО ЗСУ зняли художній фільм – про залаштунки

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело