Майже півмільйона гривень на антидронову рушницю почала збирати каховчанка Катерина Українець. Зброя необхідна для 193-го батальйону ТРО, де служить її батько та земляки з Каховки. Як просувається збір та чому вирішила його відкрити Катерина розповіла кореспондентам Суспільного.

Каховчанка Катерина Українець з тимчасово окупованого міста виїхали навесні, зараз — на Вінниччині. В родині дівчини військовий не лише батько. Її чоловік Герой України Владислав Українець. Служив командиром взводу механізованої роти у 10 батальйоні 59 окремої мотопіхотної бригади ім. Якова Гандзюка. У перший день повномасштабного наступу РФ він загинув під час боїв на Антонівському мосту у Херсоні. Батько Катерини теж військовий. Зараз служить у 193-му батальйоні ТРО. Більшість хлопців там з Каховки та району, розповідає Катерина:

"Ми спілкувались з татом він казав, що їм дуже потрібна антидронова рушниця. Адже російські дрони атакують позиції, коректують артилерію, дуже їм заважають. Я запропонувала зробити такий збір. Тато мене підтримав. Тепер вони з хлопцями дуже чекають та сподіваються, що збір ми завершимо якомога швидше", — розповідає дівчина.

Півмільйона гривень на антидронову рушницю збирають для військових на Херсонському напрямку

Збір Катерина оголосила вперше в житті. Щонайперше, зв’язалась з компанією представником і отримала комерційну пропозицію на "ANTIDRON KVSG-6" 80 W до 3000м. Принципово, каже дівчина, що виробник рушниць український.

"Вони мені надіслали комерційну пропозицію і суму назвали 12 тисяч доларів за готівковим курсом. На день оголошення збору це майже півмільйона гривень. За готівковим курсом це було 488 тисяч 400 грн", — говорить Катерина.

Збір відкрила того ж дня через власні сторінки у соцмережах. За тиждень, говорить, вдалось назбирати десь 35 % від необхідної суми. Її вдалось зібрати завдяки друзям з Молодіжного руху Каховки.

"Зараз закінчився конкурс. Його ініціювали і провели друзі з мого міста, з молодіжного руху Каховки. Це був розіграш на підтримку нашого збору. Завдяки йому вдалось зібрати на сьогодні найбільшу разову суму — 13 тисяч гривень. Також у зборі мені допомагають волонтери", — розповідає Катерина Українець.

Катерина мріє, що збір вдасться закрити якомога швидше. Для цього робитиме все від неї залежне. Адже антидронову рушницю, каже, дуже чекає її батько з побратимами зі 193-го батальйону ТРО. Зараз вони виконують бойові завдання на Херсонському напрямку.

Що відомо Медичні заклади на тимчасово окупованій території Херсонщини, які російські військові використовують як шпиталі, переповнені пораненими. Читайте також

Спочатку в окупації, тепер під обстрілами. Як живуть люди в Комишанах на Херсонщині

"Страшно не було". Історія жінки, яка запустила заправку на Антонівському мосту, де йшли бої за Херсон

332 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело