22 січня українці відзначають День соборності України. До 104-ї річниці проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки Суспільне підготувало для жителів Дніпропетровщини добірку заходів та конкурсів приурочених цьому дню.

"Україна від Сяну до Дону"

У Дніпрі до Дня соборності України підготували літературно-музичний вечір "Україна від Сяну до Дону". Про це мовиться в анонсі заходу. Для дніпрян виступить Сергій Бойко – автор-виконавець та волонтер.

Коли: 21 січня о 13:00.

День соборності України: добірка заходів та конкурсів на Дніпропетровщині

Де: вулиця Воскресенська, 23.

Конкурси та виставки

Також на Дніпропетровщині влаштували обласний фотоконкурс "Україна – це ми!". Крім того, жител Синельниківщини можуть взяти участь у конкурсі "Ми – нація, ми – сила, ми – народ".

У Зайцівській громаді Синельниківського району проходить конкурс дитячого малюнка: "Герб – моя нескорена Україна".

Також у всіх навчальних закладах району проведуть конференції, тематичні уроки, присвячені історії національно-визвольної боротьби на початку XX століття в Україні.

У бібліотеках Синельниківщини працюють книжкові експозиції та виставки архівних документів і фотоматеріалів.

Крім того, у районі стартував конкурс малюнків "День Соборності очима молоді". До участі запрошують учнів, студентів, молодь та всі зацікавлених осіб. Творці найкращих малюнків отримають подарунки.

Виставка у Жовтих Водах

У місті Жовті Води до Дня соборності України в міському історичному музеї відкрили виставку "Навіки єдина". Про це мовиться у анонсі заходу.

Музей знаходиться за адресою бульвар Свободи, 25.

Мітинг до Дня соборності України

Також у Жовтих Водах влаштують мітинг з ушанування патріотизму і мужності українців. Дата проведення – 22 січня о 10:00.

Що відомо

22 січня 1919 року у Києві було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. За часів радянського режиму День Соборності не відзначався і вважався "контрреволюційним святом". А усі офіційні згадки про нього знищувались. Перше офіційне відзначення свята на державному рівні відбулося у 1939-му році в столиці Карпатської України – місті Хуст. У сучасній Україні на державному рівні це свято вперше відзначили в 1999 році. Символом свята – є "живий ланцюг": люди тримаються за руки, символічно об'єднуючи Україну й засвідчуючи її непоборність. Традиція зародилась у 1990-му році. Тоді між Києвом і Львовом вишукувалося близько трьох мільйонів громадян.

Читайте також

Виставка картин, концерти та театральні вистави. Афіша заходів на вихідних у Дніпрі

"Прийшов час повертати українське". У Дніпрі влаштували вертеп на конях – фоторепортаж

"І в України – твоє обличчя…". На Дніпропетровщині презентували книгу до 250-річчя Петриківки

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело