За процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури "директорці школи" на Херсонщині слідчі повідомили про підозру в колабораціонізмі. Про це інформують на сайті установи.

За даними слідства, маючи досвід у галузі освіти, жінка погодилася на пропозицію представників російських збройних формувань і окупаційної влади обійняти посаду директора так званого "государственного бюджетного образовательного учереждения Херсонской области "Никольская школа" Белозерского муниципального округа".

З липня 2022 року підозрювана впроваджувала стандарти освіти держави-агресора та пропагувала окупацію України. Під її керівництвом зі шкільної програми вилучили українську мову та всі українознавчі дисципліни. Натомість запровадили вивчення російської мови, історії та географії РФ.

Слідчі Івано-Франківської прокуратури повідомили про підозру в колабораціонізмі

"Прихильниця "руського мира" цілеспрямовано мілітаризувала освіту, дітей та молодь, схиляла до цього педагогів та переслідувала колег, які публічно виявляли свою українську національну ідентичність. Для того, щоб "професійно" впроваджувати русифікацію, вона пройшла курси з підвищення кваліфікації працівників освіти, організовані "министерством просвещения РФ" у Москві", — пишуть на сайті прокуратури.

Жінці оголосили про підозру за ч. 3 ст. 111-1 ККУ. Спеціальне досудове розслідування проводять слідчі Служби безпеки України в Івано-Франківській області.

Читайте також П'ять років ув'язнення. Апеляційний суд залишив без змін покарання для жительки Франківська, яка пропагувала комунізм Від початку великого вторгнення СБУ Франківщини викрила 42 колаборантів, які добровільно співпрацювали з окупантами У Франківську до суду передали обвинувальний акт на працівницю окупаційної "поліції" Станиці Луганської — СБУ

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело