Триває обговорення щодо форми і термінів складання національного мультипредметного тесту для випускників 2023 року. Обов’язковими предметами є українська мова та математика, щодо решти – визначаться у березні, розповіла Суспільному проректорка з питань ЗНО інституту післядипломної освіти Наталія Лісова.

Мультитест чи ЗНО: у черкаських школах чекають, коли визначать формат тестування

Пропозиція запровадити англійську у цьогорічному мультитесті викликала хвилювання серед учителів та учнів, зазначила вчителька Вознесенської школи Наталія Шкрьобка.

На її думку, скласти англійську зможуть лише гарно підготовлені та вмотивовані:

"Ми працюємо, стараємося. В основному більш-менш позитивно складають іноземну мову ті діти, які готуються з найперших днів. У нас часто вимикають світло, і навіть вмотивовані діти, які хотіли б складати англійську, не можуть вчасно як слід підготуватися".

Вчителька української мови Оксана Мельниченко зазначила: підготовка до мультитесту триває постійно.

"Ми постійно проговорювали ці питання, акцентували на тих питаннях, які можуть бути чи на ЗНО, чи на тестуванні", – зазначила вона.

Її учні Юлія Жосан та Максим Крат розповіли: хотіли б якнайшвидше дізнатися предмети обов’язкові для складання.

"До ЗНО ми готуємося по усіх предметах, бо не знаємо, що будемо складати. Наші вчителі обирають загальний підхід: ми вчимо нову програму та повторюємо те, що забули", – зауважила Юлія.

Максим додав: готується відразу з чотирьох предметів:

"Я готуюся з усіх чотирьох предметів, тому що ми зараз не знаємо, що у нас буде далі. Не знаємо будемо ми писати ЗНО чи мультитест, і скільки тестів буде, тому готуюся по максимуму".

Вчителька Оксана Мельниченко зазначила: нинішня невизначеність впливає на підготовку до тесту на абітурієнтів з усієї країни:

"Мабуть, із цим треба було визначитися ще максимум у жовтні. Провести опитування, бо в різних регіонах можуть готуватися по-різному і діти мають право знати формат тестування заздалегідь, а не тоді, коли часу вкрай мало".

Колега пані Оксани Ірина Обертас викладає у закладі історію. Це ще один ймовірний предмет для мультитесту. Підготуватися за 3-4 місяці до успішного складання неможливо, зазначила вона:

"Майже кожного уроку діти запитують, чи щось визначено вже, чи ні. Вони слідкують серйозно за цим, обурюються, що немає визначеності щодо предметів і навіть програми стовідсотково затвердженої немає. Не зрозуміло, з якого періоду цей тест буде запроваджено, які теми будуть".

Міністерством освіти і науки запропонувало два варіанти складання національного мультипредметного тесту, зазначила проректорка з питань ЗНО інституту післядипломної освіти Наталія Лісова:

1 варіант

Законопроєктом МОН запропоновано, щоб випускники 2023 року складали чотири предмети:

1) українську мову

2) математику

3) історію України

4) іноземну мову

2 варіант

Комітет з питань освіти і науки ВРУ пропонує до складання два обов’язкові предмети:

1) українську мову

2) математику

І два предмети на вибір: іноземна мова або історія та хімія, фізика чи біологія.

"За ініціативи голови комітету ВР Сергія Бабака провели опитування і цьогорічних випускників, і батьків. Тому більшість – 73% – запропоновували, щоб наші випускники складали три предмети: два основні – це математика і українська мова і один на вибір", – пояснила Наталія Лісова.

Український центр оцінювання якості освіти готується до різних варіантів, додала вона. Остаточний документ у березні має затвердити Верховна Рада.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також Поки єдина: в одній з черкаських шкіл за парти повернулися всі класи Повернулись за парти після річної перерви: у ліцеї на Черкащині розпочали офлайн навчання У Черкасах на навчання за парти вийшла третина школярів

Джерело